Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy tudok házilag olyan...

Hogy tudok házilag olyan etetőanyagot készíteni amire biztosan jönnek a halak (pontyok)?!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 20:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Olyat, hogy "biztosan" nehezen, de jó etetőanyagot lehet. Viszont nagyon sok minden befolyásolhatja a jó etetőanyag keverék összetételét. Például nem elég tudni, hogy milyen halakat szeretnél oda csalogatni a horoghoz és azt ott is tartani, hanem figyelembe kell venni a víz hőmérsékletét, folyását, mélységét de esetleg még a napszakot és az esetleg nem kívánt halak jelenlétét is a vízben ahol alkalmazni szeretnéd. Itt: " [link] " találsz pár receptet, leírást a témában. De fő a kísérletezés és kitartás szerintem.
2010. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

pár tippet tudok adni, ha van darált kukoricád ha elég apró szeműre van ledarálva az jó lehet alapnak, ahhoz lehet tenni különböző aromákat. Régen mi az etetőanyagot bolti rumaromával locsoltuk meg, vízbe öntsd bele ne rá az etetőanyagra.

A száraz kenyeret ne dobd ki, hanem ha horgászol akkor előtte áztasd be és ahhoz tudsz keverni gyári etetőanyagot így nagyobb mennyiségű kajád lesz.

A ponty imádja a csemegekukoricát tehet ezt érdemes mindenképpen beletenni, ilyen bolti konzervesre gondolok.


egyébként ezektől csodát nem kell várni, a lényeg az hogy ha szeretsz kísérletezni akkor bátran próbálgass hétköznapi anyagokat hozzákeverni.


persze a legegyszerűbb valami bolti etetőanyag.

2010. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Régen a forróvízbe áztatott zsemlét marcangoltuk össze medvesajttal és piros porpaprikával, csalinak. Persze ez drága volt.


Általában lehet venni aromákat és azt kevered az otthoni cuccal.


Amúgy meg veszel olcsó külföldi csontos mixet az auchanbe ba ben nél és bekevered beáztatott kinyomkodott szárazkenyérrel, esetleg darált baromfitáppal.


Az etetőanyag kilója 3-400 ft, a szárazkenyeret meg gyűjtöd. Egyszerűen nem éri meg a fáradságot gányolni amikor aroma nélkül, nem sok esélyed van, a bolti etetőanyagban meg minden benne van.


Az újak közt van olyan ami állítólag a 700 ft-os tímármix-szel vetekszik.


Van amikor a spórolásra való törekvés sokkal több időbe és pénzbe kerül.

2010. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én simán áztatott/főtt kukoricával etetek. Mind a kettő jó. Kisebb halak nem nagyon veszik fel, és amur is betévedhet. Azzal is csalizok.
2010. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 shimano333 válasza:
94%
A titok nyitja a fehér bors. Minden etetö anyagot fogóssá tesz. Ez alap füszer a halaknak. Ezen kivül a fött búza az ami eszméletlenül megöriti a halakt. Nem tudnak vele betelni. Vegyünk egy tálat öntsünk bele fehér borsot, adjunk hozzá kb 1-1.5kg fözött búzát, majd önsünk hozzá egy doboz kefirt olcso budget müzlit egy zacskóval. Ha ez megvan keverjük össze. Üssünk bele 2-3 tojást majd keverjük el ismét. Jöhet a következö lépés. Egy tubus fokhagyma krém! Elkeverjük ezt is. A következö lépés kihagyható de ha lehetöség van rá mindenképpen ajánlatos. Egy tubus pörkölt krém. Ettöl a halalák megörülnek. Olyan döglött vizeken volt ez a keverék fogós hogy csoda számban ment! Eddig nem osztottam meg senkivel de mára elérkezett az idö hogy fogós csalogatót kapjunk olcson. A kész masszához néha teszek pár marék pörkölt szemes kv-t. Ezt az egesz "masszat" tört kenyérrel ill kukorica darával gombocokra gyúrom. Én elözö nap elkészitem és diszperzites vödörbe szállitom. Állag variálható a kenyérrel ill esetleg olcsó pörkölt etetö anyaggal. Ez a mennyiség bőségesen elegendő egy egész napos horgászatra. Hatása hihetetlen. Rengeteg halat adott ez a keverék és rengeteg "irigyet" szült a tó parton. Jó fogást mindenkinek.
2011. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Kukorica dara, búza dara, 1-2 vaniliás cukor, fahéj, boltban kapható étel aroma is esetleg...nekem ez a kombináció bevált. Tehetsz még bele élő csalit is (csonti). Vagy natúr csemegekukoricát (ezzel csalizok). Eddig bevált, és szép pontyok jöttek :)
2013. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Csaba00007 válasza:

Nagyon jó téma, mert ezek a bolti etetőanyagok nevetségesen drágák! Leveszik a tudatlanabbakat, én is ilyen voltam kezdő koromban!


A lényeg: elmész a takarmány/termény boltba és veszel kukoricadarát 50-60 Ft/kg-ért!!!!! Összeragasztani sikér tartalmú dolgokkal tudod, a legegyszerűbb és olcsóbb, ha száraz kenyeret gyűjtesz!! Ízesíteni olcsó édes/csemege paprikával vagy olcsó bolti aromákkal. ne hagyd magad levenni a 400 Ft-tól kezdődő szarokkal!!

2015. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én egy házi cuccost csináltam

Kukorica dara rumaroma fokhagyma nem volt rossz de nem volt ami jobban össze tartotta volna majd most vasárnap megyek és ugyanezt csinálom csak

kukorica dara, főt kukorica 1 doboz bolti, ázott kenyér, rum aroma, fehér bors, meg még szerintem egy kicsi olajat.

2020. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az is számít hogy hogy etetsz. Amikor még volt a Balatonon vízparti telkünk akkor a szomszéd több héten keresztül etetett be és akkor is amikor nem horgászott napokig. 20-30 kilós pontyokat szedett ki... A halak megszokták hogy ott van a kaja. Mi a mellette 30 méterre lévő stégről 60 dekás kárásznál nagyobb halat nem fogtunk.
2020. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Csaba00007 válasza:
Én az idén kb. 15 pontynál járok ezzel:kukoricacsíra dara (850 Ft/3 kg a jomagyar.hu-nál)+10-15 % durva kukoricadara a terményboltból+kevés szemes főttkukorica és ez is a csali. Nem kell elhinni a tigrismogyoró, teveszar, meg egyéb hülyeségeket, ezeket, meg a színes csomagolóanyagot a horgásznak csinálják, nem a halnak. A ponty kukoricára szocializálódott, ha van hal a közelben, az jönni fog kukoricára. Mikor látott aponty az evolúciója során ekkora baromságokat, ilyen illatokat? felesleges.
2020. jún. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!