Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdő vagyok, hogyan kezdjek...

Tárkányi Ákos kérdése:

Kezdő vagyok, hogyan kezdjek hozzá a folyami horgászathoz?

Figyelt kérdés
kizárólak a Tiszán szeretnék horgászni fenekező módszerrel. nem tudok botot választani, szereléket sem. valami tanács? feeder botokat néztem elég drágák a nagy dobósúlyúak, szerintem az egy következő szint. két botot szeretnék, nem tudom egyforma hosszúságú kell mindkettőből?

2016. ápr. 8. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
"Elég drágák" ,hát nem is 2000 forint,de 10-12e ft abszolút kiadható hisz egyszeri vétel (ha normálisan bánsz vele) .
2016. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Más jellege van a Tisza folyónak Tiszabecsnél, Tivadarnál, Tokajnál, Tiszalöknél az erőmű fölött, és az erőmű alatt, Kiskörénél szintén erőmű fölött-alatt, vagy Szegednél, s még ott van a szép nagy Tisza tó is...


Kezdőként, ha a feedert gondolod második lépésnek, lehet első lépés a picker, ha azt a körülmények engedik, és nem rögtön az 5-6 kiló fölötti halak megfogását tűzted ki célnak - sokat nem lehet írni a kérdésedre, mert te sem árultál el szinte semmi.

Mondjuk én a helyedben egy pickerre és egy feederre ruháznék be, pl. az Eurostar Master Class szériából.

Ezzel már meg is válaszoltam a másik kérdésedet is: nem kell egyforma hosszúnak lenni a botoknak.

2016. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Picker folyóra? Hmm...
2016. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó a picker folyóra,viszont kérdéses hogy mennyire nagy a sodrás,ha túl nagy akkor a picker kevés a dobósúly miatt :)

Viszont szoktunk menyhalazni pickerrrel

2016. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Tiszáról lévén szó, aminek a vizét két duzzasztóval is fogják, a sodrás többnyire nem akadálya a pickerrel horgászásnak, de azt már szóvá tettem, hogy semmi érdemleges infónk nincs pontosabban arról, hogy a Tiszán hol is szeretne horgászni a kérdező, és arról sem, hogy mire.

Pl Tiszalökön az erőmű alatti részen is lehet pickerrel horgászni, ha nem akar az illető mindenáron "távdobálós" pecát művelni, ami nem fog működni sem feederrel, sem erősebb kócerájjal.

2016. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem vennék folyóra pickert mert nem egy univerzális valami. A kérdező nyilván kezdő és így azt sem tudja milyen halfajra menne vele.
2016. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!