Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az úszás mennyire jó izomnövel...

Az úszás mennyire jó izomnövelő sport?

Figyelt kérdés
Hello! 16 éves vagyok és most jutottam oda hogy el kellene kezdenem sportolni. Az úszásra gondoltam, csak nem tudom mennyire hatásos. Mennyi idő után látszik látható eredmény? Ezek mellett kondiba kell járni, hogy vmi látszódjon?
2010. ápr. 8. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
úszás inkább lazítja az izmaidat kondi után ,szóval ha izmot akarsz akkor kondi, ha meg önbizalmat akkor valami más:)
2010. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
a sportoktól általában nem kigyúrt leszel, mint a konditól, "csak" sportos. Az úszás is idővel látszani fog (ismételten: idővel), de úgy, hogy sportos leszel, nem kigyúrt.
2010. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
43%
sztem tik nem láttatok még vizilabdázot vagy uszot! mert ha igen akro nem mondanátok ha uszástol nem lehet kigyurni magunkat. az egy másik dolog h sokkal több idöbe telik mint ha gyurnál de viszont azt is figyelembe kel venni ha uszás a legegszségesebb sport a gyurással ellentétben mert a gyurás tönkreteszi a izületeket! a kettö együt ? hát ezt viszon szakembertöl kérdezd:D
2010. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igazából nem akarom kigyúrni magam... mint akik ilyenekkel foglalkoznak, csak izmos akarok lenni:)
2010. ápr. 8. 21:18
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

"sztem tik nem láttatok még vizilabdázot vagy uszot! mert ha igen akro nem mondanátok ha uszástol nem lehet kigyurni magunkat"


Azok mellé azért erősítenek az úszáson kívül is. De amúgy igazad van, a versenyszerű úszástól meg vízilabdától jó izmos felsőtested lesz, de ez egyrészt bizonyos szint felett, sok idő után, és még akkor sem kigyúrt, hanem izmos vagy (ha megnézel olyanok felsőtestét, akik gyúrnak, akár nem versenyszerűen is, meg olyanokét, akik sportolnak, akár versenyszerűen is, akkor látod, mi az a különbség, amiről beszélek. A gyúrósok az izom méretére mennek, a sporthoz egyszerűen feleslegesek akkora izmok, sőt csak zavarnak). Én is úsztam sokat (nem versenyszinten), meg is látszott olyan szinten, hogy sportos lettem, vállasabb, de nem dudorodtak rajtam az izmok, nem úgy izomnővelő, mintha kondiznék.


De a kérdező azt írta, hogy ő nem is ilyen kigyúrásra gondol, akkor meg az úszás zseniális, mindent átmozgat, nem terheli az ízületeket, erősít.

2010. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Az tény hogy az úszás a legjobb sport :) minden izmodat mozgatja és nagyon szálkásít. Remek sport!:) Nem kell kondizni, Gyurta Danit nézd meg :) Vagy vízilabdásokat Kiss Gergő izmosak, szépek.. jól néznek ki:) Hajrá!
2010. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na ezek a válaszok tetszenek:D, most aztán kaptam önbizalmat:) rendben , köszönöm a tanácsaitokat.
2010. ápr. 9. 15:47
 8/13 anonim ***** válasza:

"sztem tik nem láttatok még vizilabdázot vagy uszot! mert ha igen akro nem mondanátok ha uszástol nem lehet kigyurni magunkat."

Nézd már meg pl a válogatott magyar vizilabda csapatot. Alig van kigyúrt ember. Azoknak vannak szép izmai (2-3 emberkének) aki mellette gyúr vagy nem csak úszik...


De természetesen magában izmosít, és szebb lesz a testalkatod is tőle. Mellette ajánlott otthon erősíteni, edzeni, (futás, fekvő, húzóckodás, felülés, hátizom, stb) azért, hogy jobb teljesítményt tudj nyújtani.

2010. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Magát a körmérteket mint minden sport az úszás is növeli, természetesen nem úgy és nem olyan mértékben mint a testépítés.


Amennyiben tényleg eredményt szeretnél elérni, akkor javaslom, hogy legalább heti 4(!) alkalommal ússzál, elsődlegesen gyors\pillangót és minimum 1 órát.


Ha komolyan erőfejlesztésben gondolkodsz, akkor használj esetenként ellenállást (ha az uszodában megengedik), de vigyázz rombolja a technikádat, így utána mindig érdemes egy kis technikázást végezni utána, valamint könnyen sérülhet a vállad, vagy a hátad, ha túlerőlteted.


Ja és ne számíts gyors átalakulásra, szerintem legalább 1,5-2 év!

2010. ápr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nyet ez így nemigaz az úszás nagyon is erősít 1.-Hosszútávon emeli a tüdő befogadó kapacitását:és mivel tágul a tüdő növekedik a vállszélesség ezért egy úszótt embernek joval szélesebb a válla (átlagban persze)mintegy nemúszotnak2.-Megkell nézni bud spenzert ő is úszott régebben meg az úszás hát igen ha a kigyurt embert beleesik a vízbe kitud úszni nemegészen a gyurást ellehet kiskorban kezdeni de nemajánlott de az úszás már 4-éves kortol ajánlott
2010. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!