Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » . En a dunan szeretnek horgasz...

David92021221 kérdése:

. En a dunan szeretnek horgaszni tudtok mondani olyan helyet ahol lehet fogni mindig? . Es mivel erdemes? Horgaszni. Koszonom elore is

Figyelt kérdés

2016. aug. 8. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan hely nem létezik, ahol lehet mindig fogni. Ha létezne ilyen, akkor már kihaltak volna a halak.


Persze vannak "jó", vagy legalábbis "jónak tűnő" helyek. Kérdés, hogy melyik szakaszon szeretnél horgászni, milyenek a meder és partviszonyok, mekkora a sodrás (van-e egyáltalán?), milyen a fenék, stb, stb...


Teljesen más módszerekre van szükség pl Szigetszentmilósnál, és más Vácnál.


Vagy írd meg, hogy hol szeretnél horgászni, vagy (és szerintem ez a tuti), beszélgess egy-két helyi horgásszal. Ha nem ismersz környékbeli horgászt, akkor menj le a partra és néz meg, hogy ott hol és milyen módszerekkel horgásznak. Nyugodtan kérdezősködj, a jó fejek segíteni fognak, a bunkókkal meg nem kell törődni.

2016. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom. En leginkabb a budapesti szakaszon szoktam horgaszni a hajogyari sziget kornyeke . Lupa sziget. Es a csepeli rev. Az a tapasztalatom hogy nappal a gebeken kivul nemigen lehet fogni . Zavar a rengeteg leakadas is. En csak fenekezni szoktam mivel az uszo lehetetlen. Milyen szereleket ajanlanatok nekem ?
2016. aug. 10. 06:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Oké. Tehát akkor a budapesti szakaszon szoktál horgászni, ami - bármilyen meglepő - halban viszonylag gazdag. Sajnos eléggé akadós, ez nehéz lesz kivédeni, a relatíve sok leakadás úgymond "normális". A következőket javaslom.

Használj bátran vastagabb, 0.30-as körüli főzsinórt. Szerelj gubancgátlóval és talpas etetőkosárral, az etetőkosár méretét igazítsd a sodrás erősségéhez (én Leányfalunál a kövesebb részen 80-100 gr-os kosarakat használok, ezeket már le tudom tenni). A horogelőkét szintén monofillal kötöm, valamivel gyengébbre, 30-as főzsinórhoz 0.22-0.25-öst használok. A horogelőke hossza bátran legyen méteres, vagy akár még hosszabb. Büdös etetőanyagokat használok (kagyló, sajt, hal-fokhagyma, stb), az etetőanyagba teszek egy kevés szintén büdősebb mikropelletet (halibut, kagyló, sajt, fokhagyma, stb), viszonylag sok aromát (szintén büdös), és nagyon keményre ragasztom etetőanyag ragasztóval, amiből szintén lehet kapni aromásat. A ragasztásnak az a lényege, hogy a sodrás a lehető leglassabban mossa ki az etetőanyagot a kosárból, az aromázásnak pedig az, hogy a lassan kioldódó etetőanyag egy erősebb aromacsíkot húzzon, ami a horogra csalja a halakat. A horog nálam erős és jó minőségű 4-6 méretű, a csali általában csonticsokor, vagy giliszta. A kapást mindig a spiccen nézem, nem használok kapásjelzőt. Ha túl sok géb jön be, akkor esetleg egy szem hungarocell golyót is feltűzök, ez valamennyie megemeli a horgot, de sajnos nem 100%-os megoldás. Napkelte, vagy napnyugta idején szoktam leugrani pár órára ezzel a szerkóval, ha nem is mindig, de azért elég gyakran megjönnek a márnák, néha paduc, jász, dévér is. Helynek javaslom a régi, ma már használaton kívüli szennyvízkifolyók környékét, ezeken a helyeken ki van mosva a fenék, valamennyire megtartja a halat, jobbak a fogási esélyek, mint ha homogén környezetben, vakon próbálkoznál. Járj, próbálkozz, előbb-utóbb megjön a hal.

2016. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat.
2016. aug. 11. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!