Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Budapesten a Titán Búváriskola...

Budapesten a Titán Búváriskola (TBK) vagy a DiveWorld Hungary a jobb?

Figyelt kérdés
Hol nagyobb/mélyebb a merülőmedence?

#búvárkodás #Budapest #búváriskola
2016. aug. 20. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A Titán búváriskola UEF akreditált, a Dive World pedig PADI.


Az UEF magyar búvárok által alapított és emiatt kevésbé ismert szervezet, a PADI pedig talán a legismertebb és legnagyobb nemzetközi szervezet.


Rengeteg akreditált szervezet van, nézd csak meg itt:

[link]


Szóval önmagában az, hogy magyar nem hátrány - egyébként én is UEFben csináltam a vizsgákat.


Budapesten sok búváriskola a Aquaword-ben tartja a védett vizes merüléseit - ott 4m mély medence van - de ezeknél a merüléseknél a medence mélysége és nagysága nem fontos tényező.


Ilyen gyakorlatokon az a cél, hogy megtanulj bánni a felszereléssel és alapvető technikákat és rutint sajátíts el. 4m pont elég ahhoz, hogy érezd a kiegyenlítés fontosságát, illetve megtanulj alapfokon a jacket-tel bánni és még sok más egyéb hasznos gyakorlatot megtanulni.


A védett vizi merülések után vannak a vadvizi merülések + vizsgamerülések. Emlékeim szerint pl mint a Padi, mind az UEF 5 védett vizi és 4 vadvizi merülést követel meg a gyakorlati vizsga előtt.


Én pl az utóbbiakat Máltán végeztem el és elhiheted hogy nagyobb élmény a Anchor Bayben gyakorlatozni mint Újpesten a csempe fugákat nézegetni :)


Tanács: azt válaszd amelyik szimpatikus számodra, amelyikre van időd, illetve kényelmesebb neked a tanfolyamra járás.

2016. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért az előző válaszhoz kapcsolódva még annyi hozzáfűzés, hogy a medencés után nyílt vízi és nem vadvízi merülések jönnek, az utóbbi kicsit extrém lenne :D


A két iskola közül én a Titánt javaslom, egyébként pedig ne az legyen a fő szempont, hogy kivel merülsz mélyebb medencében. Ha az Aquaworldbe mentek medencébe merülni, akkor is leginkább az úszómedencében fogtok gyakorolni, nem a négy méteresben. Ilyenkor tényleg a sok gyakorlás a lényeg, és majd megtanulod, hogy a búvárkodásnál minél mélyebbre mégy, annál több levegőt fogyasztasz, úgyhogy teljesen felesleges az alapgyakorlatokat mélyebb vízben elvégezni, max. csak kevesebb idő lenne az egészre.

2016. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja, jól írtad. Köszi. Nem tudom miért írtam ilyen baromságokat. Köszi kiigazítás...Vad vizi..micsoda baromság :)
2016. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!