Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Uszodaban uszom rendszeresen....

Uszodaban uszom rendszeresen. Kell -e oda uszoszemuveg es ha igen, akkor milyen?

Figyelt kérdés

Eddig azert nem hasznaltam, mert folyamatosan kinn tartottam a fejem a vizbol. Most szeretnek ezen valtoztatni es sportosabb uszova valni de akkor ugye gyakran viz ala kell dugni a fejem.

Szoval, kell ilyenkor uszoszemuveg? Es ha igen, akkor milyen? Csak vegyek valamit valahol, vagy van amire figyelni kell?



2016. aug. 30. 04:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kell-e szemüveg, azon múlik, hogy zavarja-e a szemedet nélküle a víz. Ezt neked kell kipróbálnod, és uszodától is függhet, mert különböző helyeken más lehet a vegyszer összetétele. Jó a szemüveg, mert jól látsz benne a víz alatt is. A versenyzők nagy része használ szemüveget, nem véletlenül.

A szemüvegnél a szemedhez illeszkedő rész szilikon legyen, mert ez bőrbarát anyag. A gumis gagyi darabokat el kell felejteni. A neves márkák rarabjai mind jók ilyen szempontból. Olyat érdemes váalsztani, ami jól illeszkedik az arcodhoz. Ezt nem lehet látatlanban megmondani, ki kell próbálni többet is. Azok az igazán jók, hol a két lencse távolságát is lehet állítani, hiszen ez is egyedi. Egy teszt arra, hogy jól illeszkedik-e a szemüveg: a szíjat előre hajtod, nem fog kelleni a próbához. A két lencsét kis nyomással a szemgödrödre illeszted, úgy hogy egy kis levegőt kinyomj alóla. Ha ekkor ott marad a szemeden, akkor jól tart és zár, a víz sem fog alá szivárogni.

A szíjnál hasznos, ha két darabból van, vagy hosszában két részre van felhasítva. Jobban tart az ilyen szíj, mint az egy darabból levő. Különösen lányoknál, akiknek a hajukat is el kell igazgatniuk. Jó úszást!

2016. aug. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én vízilabdáztam, szval nem használok szemüveget

Azzal sem látnék, mert rossz a szemem

2016. okt. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!