Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kárászra, keszegre milyen...

Kárászra, keszegre milyen úszós szereléket rakjak össze, milyen etetővel? Jó nyomon vagyok?

Figyelt kérdés

Bot, orsó megvolna, bár nem bajnok darabok. Part közelben keresem őket, korábban voltak ott fenekezőn keszeg kapásaim, de 30-as zsinórral, meg pontyozó horoggal nem tudtam egyet sem kivenni. Régebben spiccbottal csónakból fogtam szép tenyérnyi vagy nagyobb kárászokat, keszegeket, de azzal meg az volt a baj, hogy beugrott egy nagy ponty és kettétörte a spiccbotot. Meg most partról pecázom inkább, mert beteszek egy fenekezőt pontyra, a másikkal meg úszóznék keszegre, kárászra.

Olyan 15-20 méterre dobálnék, 2 grammos spiccbotos úszót akarok feltenni, tehát nem a csúszó típust vagy a wagglert. Zsinóromat nem tudom mikor tekertem fel erre a botra, de azt hiszem 20-as pisztrángozó volt. Előkém 0,16-os 12-es méretű keszegező horog lesz. Csalinak csontira gondoltam, mert a kemény kukoricára nem megy rá, a csemegét meg leszopkodják, a kenyér meg nem bírja a csipkedést. A csontinak meg nem bírnak ellenállni. Giliszta még lehet megpróbálom. Etetőanyagnak szerintetek mit keverjek? Én valami gyorsan oldódó, felhősre gondoltam. Jól gondolom, hogy jobban fel kell vizezni, ha azt akarom, hogy gyorsan oldódjon?

Várom a tippeket, ötleteket! Előre is kösz!



2016. aug. 30. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Keszegre finomszerelék kell. Vékony damil, és kicsi tű; na meg persze egy csonti/giliszta. A többi részlet kérdés.
2016. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp a mozgó csalira megy rá, kukoricára maximum a nagyobb keszeg, ha éhes. 30-asnál vékoynabb damil kell. ÉS a horog mréete sem mindegy. 12-es kb jó, de megpróbálhatod 14-esel is. Etetőanyagnak valami keszegest, de én mézessel vagy vaniliással szoktam.
2016. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, már összeraktam. Holnap megyek ki. Remélem lesz valami. Majd megírom. :)
2016. aug. 30. 23:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a spiccbotot begumizod, azzal is lesz esélyed kifárasztani egy pontyot és akkor nem is kell kimozdulnod a komfortzónádból. :)

Mondjuk ahhoz csőspicces spiccbot kell.

2016. aug. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, voltam. Küszt fogtam és egy vörösszárnyút. Sikerült magamat elszámítani, nagyobbakat kell majd dobnom, mert messzebb vannak, mint hittem. Egy ponty viszont jött. :)
2016. szept. 1. 13:33
 6/6 anonim válasza:
Ez attól is függ milyen keszegről van szó! Nekünk nagyon sokszor felveszik a 20 feletti halas bojlikat is.
2016. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!