Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Feeder márkák, típusok, mit...

Feeder márkák, típusok, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tiszán, Keleti-főcstornán, kisebb tavakon szeretnék horgászni.

Milyen márkájú feeder botot és orsót ajánlotok?

Tisztában vagyok hogy nincs olyan feeder amely mindenhova jó, de melyik lenne az a karakterisztika és hossz amely meg tudná állni a helyét mindenhol valamilyen szinten?


Illetve mi a véleményetek a 2in1 botokról?

(Gondolok itt a feeder és bojlis botokra vagy a 3,0-3,6 vagy 3,3-3,9 feederekre vannak ezekből minőségibb típusok?Megéri?)


[Jelenlegi keret a bot+orsó+zsinórra 45k max]


Válaszokat előre is köszönöm!!!



2017. jan. 6. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg a választék, ráadásul vannak akciók, rendesen el lehet veszni a kavalkádban.

Véleményem szerint az öszvér botok felejtősek, vagy feeder, vagy bojlis - ezt csupán a felső tag cseréjével nem lehet normálisan áthidalni.


Arról sem ártana szót ejteni, hogy mire is kell a peca.

A mostanság slágernek számító távdobó feederek a Keletire totál fölöslegesek, a csatorna 30-40 méter széles...

A Tiszán is inkább a hely megválasztásán múlik a siker, cél az, hogy rövid dobásokkal is el lehessen érni a halakat.

"Kis tó" mondjuk lehet 1-2 hektár, de lehet 100-200 hektáros, utóbbinál már felmerülhet a távoli dobás szükségessége.

Az se mellékes, hogy mekkora méretű halakra lehet számítani, és te mennyire szereted lefinomítani a felszerelést.

Keszegezni, de kisebb pontyok horgászatához is sokszor fölösleges a feeder, egy picker bottal sokkal élvezetesebb a horgászat.

[link]

Feeder botból olyan kavalkád van, hogy az igényeid ismerete nélkül linkelni is nehéz.

Hasonlóan nagy a kavalkád az orsóknál is, ott is az egyéni igények döntenek, van olyan, akinek megfelel a Nevis, a másik horgász meg ragaszkodik a Shimano márkához.

Ár-érték arányt tekintve egy klasszikussá vált darab:

[link]

(pickere 30-as, feederre 40-es, 50-es méretben)

2017. jan. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A pickerről azért tettem le mert a folyóvíz miatt nem hittem hogy megfelelő lenne a nagyobb kosarak miatt.

De ha lesz még egy pár jó érv a picker mellett, lehet meg leszek győzve :D

Feedereztem már korábban, de még nem vagyok benne túl jártas, nem értek még annyira hozzá, nem használtam nagyon lefinomítva, 360-s heavy-t használtam párszor 20-s monofillal, azt hiszem ez inkább általánosított mint lefinomított.

Márkából megbízhatót keresnék, amit tényleg megéri, Nevis annyira nem jött be az olvasottak alapján. Dömés botok videóban jól hangzanak, de hát ott az is a lényeg, viszont jókat arról sem hallottam.


A több hosszal rendelkező feederek is ugyanúgy felejtősek mint a hibridek?

Feederből én MH-t gondoltam, hogy legyen benne lágyság meg egy 60-70m dobható legyen ha kell. Erről mit gondolsz?Esetleg vannak még más ajánlataid?

Milyen márkákat használsz? Melyiket gondolod megbízhatónak?

2017. jan. 7. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!