Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászás a Dunán eredményes?...

Horgászás a Dunán eredményes? Van kapás? (Komáromtól az Ipoly torkolatáig)

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert fogok venni horgászjegyet a Dunára, ami 12.000 forint, és egy elég nagy szakaszt foglal magába, fent is említettem, a Komárom-Esztergom megyei Duna-szakasz jelentős részét. De egyrészt nem látok soha túl sok embert a Dunán horgászni, másrészt 12 ezer forint az elég olcsó ahhoz képest, hogy más tavakra 40-50-60 ezer forint is lehet az éves költség, akkor ha a Duna ilyen olcsó, miért nem megy mindenki a Dunára? Mert alig van kapás?

Amúgy teljesen mindegy milyen halat fogok, keszeg, sneci, harcsa, angolna, minden mindegy, csak hal legyen, legális és ehető. Mire számítsak a Dunán?



2017. márc. 1. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

"nem látok soha túl sok embert a Dunán horgászni"


Azért a Duna elég nagy. Nyilván nem fogsz sok embert egy helyen látni, mint egy magán tavon. Sokan pedig csónakból horgásznak, eldugott helyeken.


Ettől függetlenül nyilván van benn hal. HA leülsz egy helyre, és elkezdesz ott heti/napi szinten etetni, akkor biztosan lesz eredménye.

2017. márc. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Folyóra amúgy is megszokás,hogy olcsóbb az éves.

Mert folyón nehezebb produkálni,mint tavon.

A tó aránylag állóvíz : nekiállsz etetni,napi 3-4x termény keveréket (főtt kukorica törve!,főzött gabonafélék,kender stb...) beszórsz (reggel beszórsz egy fél kilót ,délután ,és este is fél-egy kilót,napi 140 ft,5 napig csinálod) és 1 hét után már kb üres horoggal is halálra tudnád magad fogni.

Folyóvízen azért más,de az is nagyon szórakoztató tud lenni!

2017. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az állóvizek ma már szinte kivétel nélkül egyesületek által karbantartott, rendszeresen telepített vizek. Ezek a telepítések nem kevés pénzt visznek el, de mivel az egyesületek profitorientált vállalkozások, a jegy ára biztosít annyi bevételt, hogy megérje nekik. A folyókon dőreség lenne telepíteni, hiszen a szó legszorosabb értelmében elúszna a haszon. Ezért "olcsó" a folyóvízi horgászjegy.
2017. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azért is választottam a Dunát, mert amúgy nem lenne rossz tavon horgászni, még ilyen drágán se, ha megfelelő mennyiségű halat vihetnék haza. De nem, tavaknál (eddigi tapasztalataim szerint) meg van adva, hogy ÉVES lebontásban miből mennyit vihetsz haza. És én, aki az évnek jelentős részében, bizonyos szakaszain minden nap horgászni szeretnék, nem érném be mondjuk 22 nemes hallal, amit egész évre engedélyeznek. Dunán meg csak napi hal-szabályozás van úgy tudom, éves nincs.

2017. márc. 2. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Na igen! Cserébe viszont sokkal kiszámíthatatlanabb eredményre számíthatsz. Nehezebb megtalálni a halak aktuális tartózkodási helyét, útvonalát. Az etetés sem mindig hozza meg az eredményt, hiszen a víz elsodorja, és egész máshol fejti ki a hatását, mint te azt szeretnéd. El kell viselned a hajók hullámverését, ami csúnyán össze tudja gubancolni a szereléket, és rendszerint pont akkor érkezik, amikor kapásod van. :-))

Félre ne érts, nem lebeszélni akarlak.

Egyébként egy privát kérdés; A éves teljes költséged a 12000 Ft? Tehát ebben az állami jegytől kezdve minden benne van?

2017. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
12.000 forint az csak a Dunára vonatkozik, én most vizsgáztam, és vettem állami horgászjegyet, valami szakszervezeti tag is lettem, így mindent összevetve fizettem 22 ezer forintot. Szerintem az egész jó ár. Még ha első évemben nem is leszek olyan nagy mesterhorgász, hogy a halakból visszahozzam magam nullára, de azért az mégse 50 ezer forint, mint itt a környékbeli tavak nagy része.
2017. márc. 4. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!