Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászbotot és orsót akarok...

Horgászbotot és orsót akarok vásárolni, milyet?

Figyelt kérdés

Haverom nevist mondta hogy neki az vált be.

10 ezer forintot szánnék orsóra és 8 at botra.

Lehetséges mind2 ből kihozni nevist?!

Igazából 9200 forintért találtam nevis 60 as orsót.

Az jó lenne



2017. márc. 26. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
És milyen bot és orsó kellene?
2017. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bojlis bot,nyeletőfékes orsó


Botból ezt néztem: [link]


Orsó: [link]

2017. márc. 26. 17:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Neked kell tudni, hová, milyen, és mekkora halak kifogására keresel cuccot.

Nevis orsót semmiképpen nem vennék, a Nevis botok ellen nincs alapvető ellenvetésem, de amit belinkeltél, azzal nem tudom mit lehetne kezdeni, talán halat agyon ütni...

Meglehet neked olyanra van szükséged, nem tudhatjuk :-)

2017. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kisebb tavakon horgásznék,folyón semmi képen.

Megbízható orsó kell,nem távdobó,meg nem harcsázó.

Van valami ötleted h milyen kellene ? Igazából tó-n horgásznék. Első komolyabb felszerelésem lenne..

2017. márc. 26. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Gondolom kezdö vagy, illeve nem régota horgászol, hogy azt írtad, "elsö komolyabb felszerelésem lenne".

Ennyi pénzböl amit írtál 8 ezer botra és 10 ezer orsóra,

komoly dolgok nem jönnek ki, de azért egy kezdönek megfelelö

és neki már komolyabb azért talán.

Én botnak egy Eurostar D max botot javasolok, ahogy irtad kisebb tavakon horgásznál ez oda és a modszer elajátítására megfelene. [link]

Orsóból ahogy már irták hogy nem javasolják,én sem javasolnám a Nevist! Helyette ezt az Okuma 50-es orsót bár picivel drágább 10 ezernél

[link]

Ha 10 ezer alatt akarsz maradni akkor még ezt a Német D.A.M cég 60 as Oreel orsóját javasolnám fém dob és fém pót dob jár hozzá

[link]

2017. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bojlizni kis pénzből ne akarj,elnézést.

Az a baj,hogy bojlizásnál nagyon érződik,hogy olcsó hús,híg lé...

Feederezni nem akarsz? :) - finomabb,"közvetlenebb" peca.

Ha arra mész,hogy "ajj nagy halat akarok csak fogni",ahhoz nem kell más csak egy "kocka tó" ahol még üres horoggal is fogja az ember magát. Mert igazából ezek a "mű" nagyhalakkal zsúfolt telepített tavakon ha eszik a hal,akkor 1 szem csontival is megvan fogja a 10-es ponty.

"kis" egyesületi tavon meg mehet a 4400 ft/kg bojli és a mellé szórt 3-4 kiló bojli + pellet meg 5-6 kiló mag mix is örülsz a 2-4 kilósnak.


Én a feedert vallom 2 okból : jobban bejön,közvetlenebb (jobban adja az érzést amikor még az öreggel mentem) ,nem szeretek várni akár napokat 1 halra,illetve : nincs kedvem 100 ezret kiadni 2 bot + 2 orsóra ,na meg a többi drága cumóra :)


És 1 szem 8mm pop up házi pellettel + 3 szem csontival fogtam a rekordomat : 13.79-es tövest,vadvízen.

10e forintért ne akarj bojlizni hidd el,ugyanígy kezdtem :)

2017. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KaKázmér válasza:

Bojlis bottal nem csak bojlizni lehet...én feeder szerelékkel használom, egyszerűen a kényelem miatt (nem kell a spiccet néznem) De kétségtelen, hogy a feeder botokkal (olyanom is van) élvezetesebb kifogni a halat! A Dechatlonban vannal jó cuccok jó áron.

Pl. én ezt a botot használom:

[link]

40 gr-os method kosárral simán dobok 40-50 métert.

A Nevis robosztus szerkezet, csak gubancolja a zsinórt, illetve gyűri a dob alá. A Silstar fékje 4 hónap után hullott szét, illetve hétvégén megint úgy, hogy rajta volt a hal...

10 ezer körül már van by Döme orsó a Haldorado.hu-un.

Bojlis bottal tudsz feeder, bojlis, fenekező szereléket dobálni, a feeder az finomabb vonal!

Ha csak 1re telik, akkor sztem egy lágyabb bojlis botot és egy nyelető fékes orsót vegyél!

2017. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazából,egy szinttel akarom emelni a horgászatomat,igazából 2 évig régi teleszkópos bottal horgásztam,és most szeretnék egy komolyabb botot vásárolni,amit épp megenged a pénztárcám. :D

De azért megnézem az a By Döme orsót.

Köszi

2017. márc. 29. 06:56
 9/10 anonim ***** válasza:

By Döme... Nevis az is.

Azt meg valóban el kellene döntened, hogy mégis mit szeretnél.

Bojlis botot, vagy feedert.

Sokkal több az érv a feeder mellett, de neked kell dönteni, ha másképpen nem megy, nézz a youtube-n videókat.

Kompozit anyagú bot nem elöre lépés, karbont keress, de előbb döntsd el milyen stílusú kell neked.

Orsóból továbbra sem ajánlok Nevist, akár By Döme, akár nem. Okuma, DAM, stb.

2017. márc. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KaKázmér válasza:

Ha véges a keret és a byDöme nem tetszik, nézd meg ezt:

[link]

2017. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!