Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A haverom aki évtizedek óta...

A haverom aki évtizedek óta horgászik, azt tanítja hogy a törpeharcsát nem szabad visszadobni a vízbe, akkor sem ha neked nem kell semmire. Ez így van?

Figyelt kérdés

Érdekel a horgászat és voltam kint párszor már haverral, vettem egy saját botot és teszek majd vizsgát is nyáron.


A törpeharcsa elvileg egy invazív faj, aminek a világon semmi haszna nincs. Megeszi más, értékesebb halak ikráit és olyan kicsi, hogy 10-et kell fogni, hogy abból vacsora legyen, ezért kb csak nagyon ritkán és kevesek fogják ételnek. Ezt mind ő mondta nekem.


A lényeg: Úgyhogy amikor (elég gyakran) a horogra akad egy, akkor megfogja és mintha kislabdát dobna, olyan ívben és lendülettel ba ssza be a vízzel ellentétes irányban levő bokorba vagy azon túlra. Kérdésem hogy ezt minden horgász így csinálja és ezt így kell csinálni? Mármint hogy a törpeharcsát nem szabad visszaengedni (nem a dobásra gondolok). Kb 10 éves kora óta horgászik, most 30-asok vagyunk.


2017. jún. 13. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is így tudom.
2017. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, az új halászati törvény szerint az invazív fajokat tilos visszaengedni. Az már más kérdés, hogy az állatvédelmi törvény szerint az élve bokorba hajigálás bűncselekmény, ráadásul egy idő után kellemetlen bűz lesz a horgászhely környékén.
2017. jún. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2: A macskák mindig elviszik. Nem elhagyott horgásztó, hanem egy folyó holtága, aminek a környéke tele van nyaralókkal.


Kérdésem még, hogy ha nem így kell megszabadulni tőlük, akkor hogyan még?

2017. jún. 14. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Humánus megoldásként kupán kéne vágni őket és a horgászat végén elásni, hogy ne büdösödjenek. Persze ilyet nem igazán csinál senki. A legtöbbször alkalmazott technika, minél messzebbre magad mögé dobni és a többit majd a természet lerendezi.
2017. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a törpeharcsa feldolgozásának a legtisztább és leggyorsabb módja, ha kupán vágod és a végbélnyílás vonalában egy éles késsel egyszerűen levágod a farokrészét.

Ezt a farokrészt vastagon besózod, egy órát állni hagyod a sóban, majd bő vízzel alaposan átmosod. A só teljesen lemarja a nyálkát és az egyéb szennyezőanyagokat róla, még kaparni sem kell. Ezután már felhasználhatod amire akarod, pl. paprikás lisztben megforgatva kisütöd, vagy első osztályú törpeharcsa paprikás készíthető belőle.

A farokrész teljesen szálkamentes, csak a gerinc és az uszonyok vannak benne.

Az első részt, a fejjel, béllel együtt meg egyszerűen kidobod.

2017. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Musztafa Kebab ***** válasza:
Én vissza szoktam dobni a pontyot és keszeget és a törpeharcsát viszem haza. Egyrészt ezzel jót teszek a vizeinknek, másrészt a törpe brutálisan finom és szálkátlan.
ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!