Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az 50m-es medence tényleg...

Az 50m-es medence tényleg pontosan 50 méter?

Figyelt kérdés
Mennyi eltérés engedélyezett?
2017. júl. 24. 18:19
 1/3 anonim válasza:
54%
+/- 12,45 centiméter eltérés engedélyertt
2017. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12,45 centiméter??? Egy mindössze 50 méteres medencénél? Még a kertben hagyján, de ha most a világbajnokság apropóján került fel a kérdés, ahol a világcsúcsokhoz századok döntenek, akkor az a 12 és fél centi az rengeteg, úgy tudom a 400 méteres futópályánál is maximum milliméterek lehetnek az eltérések, pedig az hosszabb táv egy fokkal. Esetleg centi helyett milliméter? Nekem még az is sok lenne de az már nem annyira vészes.
2017. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A legelső "humoros" válaszoló vagyok. Nincs hülye kérdés, csak hülye válasz, de szerintem egy olyan sportágban ahol századmásodperceken múlnak a világrekordok nemigen megengedett semmilyen hosszbéli különbség. Ahogy a FINA hivatalos szabályzatában is benne van, az 50m-es medence kereken 50m. DE mivel ma már elektronikus időmérő berendezésekkel mérik az időt (érintőpanelokkal a medence falán) így a 2 panel (vagy van ahol csak 1 panel van és akkor a panel-medencefal) közötti távnak kell PONTOSAN 50 méternek lennie. Így logikusan maga a medence egy icipicit hosszabb, de ilyenkor ez nem szignifikáns, nincs rá hivatalos standard határérték.
2017. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!