Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen bevált módszer létezik...

Paper_chaser kérdése:

Milyen bevált módszer létezik amurra?

Figyelt kérdés

Nos, már 6 éve horgászom, de "szégyenemre" még nem sikerült egyetlen amurt sem partra segíteni, pedig a kedvenc tavamon állítólag sok van. Elég öreg tó, régen egy gyár tava volt, sűrűn telepítették. 10-15 kiló körüli pontyokat nekem is meg a rokonoknak is sikerült akasztani, de nekem nem jön valahogy össze az amur. Próbáltam már lucernalisztet rakni az etetőbe, ahogy a helyik szakik mondják, de nem vált be, ponty jött.

Megmondom őszintét, tanácstalan vagyok, de természetesen a pontyoknak is örül az ember!



2017. aug. 2. 19:36
 1/6 A kérdező kommentje:
És a hab a tortán, hogy most telepítettek a tóba még amúrt.
2017. aug. 2. 19:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni ezt a videót, hogy esznek az amurok:


https://www.youtube.com/watch?v=LikW2w_tdXk


Ez is nagyon jó, itt jól látszik néhány felvételen, hogy milyen az amikor gyanús nekik a csali:


https://www.youtube.com/watch?v=-UQjO4cWvbc


Enyhén büdös kukoricával próbálj meg etetni és csalizni, de ha sok a természetes táplálékuk a vízben (hínár, nád, moszatok), akkor elég nehéz horogra csalni őket. Ha van valamilyen gyümölcsfa a part mellett, pl ringló, eper, akkor érés idején annak a gyümölcsével is érdemes lehet próbálkozni a fa környékén.

2017. aug. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek a felvételek nagyon jók!!! Próbáltad már part mentén kukoricával is? De ne fenéken, annál feljebb. Az amur szája középen van, elsősorban nem fenékről zabál, a ponty viszont talajtúró, ezért alsó állású a szája.
2017. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sok a nád és látszik is nagyon, hogy eszik.

Tehát nehéz őket horogra csalni, ahogy írtátok.

Lebegtetésen gondolkoztam én is.

Meg nem tudom, hogy sima csalogató etetéssel is lehet-e hatást elérni vagy rendszeresen kell őket szoktatni és etetett helyeket létrehozni neki. Ez utóbbi nehezebb.

Köszönöm azért, ha valaki még tud tippet adni, akkor szívesen várom!

2017. aug. 3. 22:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Most ugrott be, hogy csinálhatnék jégbombát a horog köré vagy valami ragasztóval odaerősíteném a kukoricát. Horgászboltban láttam ilyen ragasztót meg PVA hálóról is hallottam már jókat. A csalit meg lebegtetném, esetleg pop-up bojlit tennék föl, olyan ízzel amit kedvel az amur.
2017. aug. 3. 22:09
 6/6 A kérdező kommentje:

Part mentén amúgy még nem nagyon próbáltam.

Tervben van egy éjszakai peca a jövőben, és akkor bevetnék egy botot part közelbe. A másikkal meg egy távolabbi nádast fogok belőni.

2017. aug. 3. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!