Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan lehet eredményesen...

Hogyan lehet eredményesen úszóval horgászni?

Figyelt kérdés

Nos van egy matchbotom, de nem igen használom. Illetve, ha igen, akkor egyetlen horgot kötök rá és úgy beejtem a part közelébe a csalit.

Amikor megpróbáltam vele messzire wagglerezni, akkor nem bírtam állítani a mélységet, mert 3-4 méter a víz. Természetesen feltettem a cérnaütközőt és az el is csúszott folyton. Így pontatlanná vált az egész.

Én vagyok nagyon ügyetlen vagy úszózni csak maximum 2 méteres vízben fix úszóval lehet?



2017. aug. 13. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Gumiütköző ,csak ennyi...,vagy egy normálisan megkötött cérna (Vagy akár damilból kötött) ütköző.

Egy jól lesúlyozott waggler ,hasznos 2-4g ólommal nem mozdítja el a kötött ütközőt!

2017. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sok bajom volt a csúszó waglerek megütköztetésével. Nekem végül a 0,20-as fonott zsinórból kötött 3 db 4 menetes cérnaütköző vált be.

Macerás a mélységállítás, de ha összehúzom a hármat, egyben kézzel sem tudom mozgatni, külön-külön viszont könnyedén mozgathatóak.

2017. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen matchbotról van szó,van olyan 4.20-as heavy karakterű amin átfér a gumiütköző az utolsó gyűrűn

ahol éppen csak ott max a cérna/damilütköző marad megoldásnak...

2017. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez egy könnyű 3,6-os bot. Inkább a cérnaütköző mellett vagyok. Szerintetek hány méterre a parttól érdemes úszózni?

Azért kérdezem ugye, mert van egy táv amit már nehéz megetetni meg az úszó láthatósága is meginoghat.

2017. aug. 14. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:

70m-ig kb szemfüggő.

Mert 50-60 méterre is lehet etetni 1 jó csúzlival.

Viszont ha 30m-en már alig látod az úszót akkor tök mindegy.

Nekem is kb 25-30 ..Felette is látom,csak már nem biztosan.

De hiába 3-4m 1 víz.

Nagy hőségben 4-5 méteres vízben is sokszor 1-2 méter mélységben vagyunk eredményesek.

2017. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké. Szerintem meg fogja tenni a 30-40 méter, azt egy etetőrakétával kényelmesen tudom etetni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

2017. aug. 14. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként honnan tudjátok, hogy igazából hány méter az a "25-30-40-70" méter? Nem lehet, hogy jóval kevesebb az? Egy tízemeletes ház 30 méter, s ha fentről lenézek, egy ruhacsipeszt megsasolok, hááát... milyen úszó ami használható? A világítósról tudom, hogy frankón látszik éjszaka-szürkületben.
2017. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!