Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszó edzés közben mit jó inni...

Úszó edzés közben mit jó inni gyereknek?

Figyelt kérdés
11 éves, kb 5 km/1,5 óra az edzés. Sima vizet? Teát? Izotóniásat?
2017. szept. 4. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Leginkább azt, amit kíván és amitől jól megy az edzés. Az izotóniás ital pótolja az elhasznált energiát és a kizzadt ásványi anyagokat is. Nem muszáj méregdrága bolti izotóniás italt venni. Mézes citromos tea plusz tablettával majdnem ugyanaz. Az arányokat ki kell kísérletezni, ami bejön. Én korábban poralakú szőlőcukrot tettem bele méz helyett. De lehet, hogy jobb a méz: ideális arányban tartalmaz szőlő- és gyümölcscukrot (glükóz + fruktóz) ugyanakkor nincs benne szacharóz.
2017. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
????? Semmit. Az uszoda vize klórozott. Előtte-utána meg sima csapvizet oszt csókolom.
2017. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első! Akkor jó, ha teszek egy plusz tablettát a teájába?

És uténa mit jó enni. Mostmár kicsit komolyabban oda kell ezekre figyelni. Ha reggel is van edzés, ott lemegy 3 km pluszba.Tudtatosan kellene enni inni. Edzés előtt ugye suliban uzsonnáznak. Egy péksüti megfelelő uzsi?

2017. szept. 4. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:

A plusz tabletta az ásványi anyagok miatt kell. A méz (vagy szőlőcukor) az energiapótlás miatt.

Utána olyan reggeli vagy uzsaonna kell, ami pótolja az elveszet kalóriákat, de nem üres szénhidrát van benne. Teljes kiőrlésű gabonából készült szendvics. Szerintem kerüld a párizsit és hasonló ömlesztett húsokat, ami többnyire vágóhídi melléktermékből készült. Mekllé mindenképpen valami friss zöldség és gyümölcs. Inni meg rostos gyümölcslé. Akár otthon facsart gyümölcs. Itt a cukrozott üdítőket kerülném.

2017. szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És edzés előtt 1,5 órával mit jó ha eszik?
2017. szept. 5. 10:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Valami ami lassan felszívóvó szénhidrátot tartalmaz, ami raktározódni tud.

Nem írtam korábban, de az elegendő fehérjebevitelre is figyelni kell. Tejtermékek, fehér húsok formájában.

2017. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!