Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Van értelme így az úszásnak?

Van értelme így az úszásnak?

Figyelt kérdés
Lábproblémák miatt a szárazföldi sportok most kilőve, elkezdtem úszni. Mivel soha nem voltam nagy úszó, nem is tanultam meg a "szabályos" mellúszást, ahogyan a versenyzők úsznak. Kb. úgy úszok, ahogyan az idős nénik gumivirágos sapkában, fejet kitartva. Van így értelme? A célom a lazítás, feltöltődés, fogyás, és mivel derékfájásom és lábfájásom is van, ártani nem akarnék magamnak a béna úszásommal...

2017. okt. 27. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha "bénán" úszol, nem ártasz vele jobban, mint ha rendesen. De attól még megpróbálhatod úgy is, hogy beleteszed a fejed a vízbe. Esetleg még a hátúszást is megpróbálhatod, mell után nem olyan nehéz, ha már fenn tudsz maradni a vízen.
2017. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmenned egy oktatóhoz és órákat venni, hogy megtanuld a szabályos technikát. Nagyon jó érzés ellazulva lebegni a vízen. Sokkal kisebb ellenállással haladsz előre. Több sikerélményed, örömöd lesz benne és hatásosabb, ha szabályosan csinálod.
2017. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fejemet már próbálgatom beletenni a vízbe, számomra borzasztó érzés, de próbálkozom. Viszont a lábtempóm is furcsa állítólag, a mögöttem úszó párom szólt, hogy nem egyszerre "rúgok ki", hanem előbb a ballal, aztán a jobbal. És én ezt nem is észlelem, és teljesen úgy érzem, hogy mindkét lábbal egyszerre kalimpálok... :) Köszi a válaszokat!
2017. okt. 27. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezért érdemes edzőböz menned. Kívülről látja a mozgásodat és könnyen észrevesz olyan hibákat, amit magad nem érzel. Kijavítani lehet, hogy nehezebb lesz, de próbáld meg.
2017. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Állítólag ez a fajta mellúszás kimondottan káros a gerincnek, főleg a nyaki szakasznak.

Nekem 2015 év elején kattant be, hogy eljárok uszodába. Akkor még én sem tudtam másképp úszni, csak kitett fejjel és a 4. alkalommal (2 héten belül) úgy beállt a nyakam, hogy jó 2 hétig nem tudtam megmozdítani. Nem is mentem nyár elejéig vissza az uszodába.

Viszont addig sokat olvasta és videóztam a témában és mikor újra kezdtem az úszást megtanultam a szabályos technikát. Elször a viz alatt siklást gyakoroltam, aztán minden 3. tempónál vettem levegőt és szép lassan kialakult a szabályos technika.

Szerintem először te is ezt gyakorold be, a lábtempót ráérsz utána is rendbe tenni.

2017. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!