Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tényleg egészségesebb ha...

Tényleg egészségesebb ha medencébe vegyszerek helyett rézgálicot teszünk? Azt hallottam hogy attól a víz színe is kristálytiszta marad, igaz ez?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 14:08
1 2
 11/16 anonim válasza:

Sziasztok! Nálam nem maradt kristálytiszta a víz a rézgálictól, opálos lett, de még mindig nem tértem át a klóros vegyszerekre, mert nem olyan vészes és reménykedem, hogy ezzel a rézszulfáttal is jó lesz. Bocsi de bemásolom ide egy mostani kérdésem ezzel kapcsolatban, hátha tud valaki segíteni:


"Én alapesetben a rézgálic mellett döntöttem, vegyész ajánlásával minimális mennyiségben a megfelelő hígításban. Aztán mivel megcsípett egy méh, miközben csak feküdtem nyugodtan a mediben a matracon, elkezdtem ecetezni a vizet, annak egyébként is tisztában vagyok a jótékony hatásaival és azt olvastam, hogy a méhek nem bírják a szagát, ez nagyjából be is vált. Egyébként egy 305×76-os puhafalú felfújható peremű medencéről van szó, ami ~4m2-es. Ebbe eddig kb. 2 liter ecet került.


Aztán néha belekerül 1-1 csíbor és hát azoktól is tartok. Arról meg azt olvastam egy fórumon, hogy semmi más nem hatásos rá, csak a sós víz. Ebbe állítólag belemegy, de pár perc múlva feladja. Aki írta az évekig küzdött a csíborokkal és azt mondta ez bevált végre. Én a fórumozó által ajánlott adagot kiszámoltam a medencémre, ami 2kg tengeri sót jelentett. Ezt tegnap tettem bele.


Kérdésem, hogy ebben a hígításban, tehát a 4.000 liter vízhez a 2 liter ecet és a 2 kg só, nem képez veszélyes sósav elegyet?


Egyébként tegnap pelyhesítőt/flokkolót is tettem a medibe, de erről úgy tudom abszolút nem veszélyes anyag, szóval eddig tényleg törekedtem rá, hogy minden "bio" legyen, amit bele teszek. De gondoltam leírok mindent, hogy pontosan most mi van benne. Plusz azért azt is leírom mellékesen, hogy az opálosodás, ami miatt tegnap elkezdtem a takarítást, még mindig nem szűnt meg. Köszönök szépen minden segítséget!"

2016. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%
Azért itt van egy kis katyvasz. Először is tisztába kell jönnünk, hogy mi a medencevíz kezelésének lényege, mielőtt mindenfélét beleöntünk. Sem a rézgálic, sem a drága uszodavegyszer nem csodaszer, ha nem tudjuk mit csinálunk. Fontos megérteni, hogy mi történik a medencevízben. Nagyon leegyszerűsítve: a vízbe mindenféle szerves anyag kerül, bogarak, fűszál, falevél, madárszar, bármi amit fúj a szél de a fürdőzők testéről is kerül bele hámsejt, fanszőrzet, izzadság egyebek. Ha nem szűrjük ki fizikailag ezeket a darabos szennyeződéseket, melyek az algák táplálékai, valamint a már vízben élő algákat nem pusztítjuk vegyszeresen, akkor vizünkben az algák elszaporodnak (bezöldül), gusztustalanná, emberi használatra alkalmatlanná válik. Tehát még egyszer: fizikai és kémiai kezelés párhuzamosan! A szűrést a kisebb medencéknél papír- a nagyobbaknál homokszűrővel végezzük. Na most.Többen mondják, hogy a rézgálic használata ellenére is "opálos" a vizük. Ez azért van, mert nem megfelelő hatékonyságú a szűrés. Gyakrabban kell cserélni, vagy tisztítani a szűrőbetétet, tovább működtetni a vízforgatót és többször porszívózni. Ha sok kosz összegyűlt a medence alján, akkor párszor körbe mozogva a medencében középre terelhetjük a szenny nagyját és onnan akár egy slagot megszívva "kiporszívózhatjuk" az egészet. De, visszatérve a rézgálichoz. Igen, színezi a vizet. De a víznek nem kéknek, zöldnek, hanem kristálytisztának, átlátszónak kell lennie! A medencetest dekormintájától és a fény vízben való megtörésétől látjuk ilyen-olyan árnyalatúnak. Ha opálos a vizünk az nem jó, azt jelenti , hogy valamit elrontottunk. Ne örüljünk, ha ezt a trutyit kékre-zöldre festi a rézgálic. Olyan ez, ha három hétig nem tisztálkodunk, majd randi előtt jó alaposan befújjuk magunkat valami occsó sprével, mer jó lesz az úgyis. Ápol és eltakar. Lehet-e rézgálicot használni, a drága uszodavegyszer helyett? Lehet, de én inkább kerülöm. Tudom, hogy van a bolti algaölőben, sőt a multi tablettában is, de minimális mennyiség ahhoz képest, amennyit direktben töményen beleöntenél. Egyébként a gyártók törekednek a rézgálic kiváltására környezetbarátabb anyagokkal. Mi a baj vele? Egyrészt nem stabilizált, mint az uszodavegyszerek, ezért nem mérhető a szintje, csak hasraütéses módszerrel alkalmazhatod. A másik, nagyobb baj, hogy NEM ÜRÜL KI a szervezetedből! Kisebb kozmetikai hiba, hogy hajat, szőrt, ruhát megfog, beszínez. Tehát lehet használni, de érdemes a fentiekkel tisztában lenni. A legfontosabb, hogy önmagában nem elég. A koszt nem elfedni kell, hanem kitakarítani a vízből.
2016. szept. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Az gond csak vele, hogy h nem megfelelő lugosság esetén nem haszbnálható, a másik, hogy kicsit kell csak többet tenni bele, és CSÚNYÁN ELSZÍNEZI a műanyag medencét.


Persze csempézett mdenecénél kisebb gondot jelent. Amúgy bevált algaölőszer, ezt tény.

2017. júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Idén először réz galicot tettem én is. Egy ismerősöm ajánlotta, akinek medencés javasolta. Az ok, hogyvzöldes a víz b az nem baj. De nem átlátszó! Ami viszont baj. Klór-sokk, vagy mi a teendő?
2019. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A 12-esben leírtam miért opálos a víz.
2019. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Már 3. éve réz-gálicot teszünk a medencébe. Jó nagy medencéről van szó, tehát sok vízben oszlik el. Tavaly bezöldült az új kék festés sajnos a medencén, de más bajunk még nem volt tőle.
2020. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!