Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hol lehet horgászengedély...

Hol lehet horgászengedély nélkül, napijeggyel horgászni Magyarotszágon, ahol hal is bőven van és több fajta is van?

Figyelt kérdés

#horgászat #napojegyes horgászat #gazdag halállomány
2018. jan. 16. 04:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Turista állami horgászjeggyel, szinte bárhol.
2018. jan. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Ahhoz is ugyanúgy vizsgázni kell.

Papíron mindenhova kell állami...

Igen az utolsó kanálisba is ami senkihez sem tartozik.

Van ahova nem kérnek ,de oda lemegy a vadőr / rendőr és szépen orvhalászatért beperel :)

2018. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Na az a sehova se tartozó kanális az állambácsié, és minimum turistajegy kell oda. :))) Vagy tojsz az alkotmányra minden mindegy alapon...


Ott nem kell semmi ahol az államnak nincs köze hozzá, azaz ahol saját nevelésű halat pecáztatnak, mert van engedélyük halnevelésre is. Ez az egy kiskapu van, de ezek a helyek drágák. Sokkal egyszerűbb egy turjegyet nyárra megcsinálni, és 1 bottal vígan el lehet lenni az aktuális területi jegyek mellett.

2018. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Szabályt betartva sehol nem lehet engedély nélkül horgászni, még a "senki vizén" sem, ott is kötelező az Állami Horgászjegy, ami halfogásra jogosít, de hal elvitelre nem, a kifogott őshonos halakat vissza kell engedni.



Azt ne kezdjük elemezgetni, hogy mennyi az esélye, hogy egy eldugott belvíz levezető árok partján megjelennek az ellenőrök (halőr, rendőr, mezőőr, stb), és mennyire fogják komolyan számon kérni az Állami Horgászjegy meglétét, a szabályok betartását.

2018. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Full magánkézben lévő vízen is kell "halvédelmi okokból" néven aka pénzbeszedés az engedély.

A horgászatra mint cselekvésre jogosít fel (ha a többi feltétel beteljesült)

2018. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A turista jegy jó megoldás.Vizsgazni kell igen,meg pénzbe is kerül,de jó!Es hivatalos engedélyt kapsz.
2018. jan. 17. 07:57
 7/14 anonim ***** válasza:

A 70-es, 80-as években még előfordultak kisebb kobolyák, vagy a Sió holtágának egy-egy szakasza, ahol nem kellett engedély. Vagyis kelleni kellett volna, de a kutya se foglakozott vele, ha valaki leült snecizni a partjára. Akkoriban csak a felszerelést kobozták el, de hát ilyen helyekre zsebpecával ment az ember gyereke, oszt a parton vágott magának valami suhogós fűzfavesszőt.

Aztán bekeményítettek, és már a rendőrök is ellenőriztek. Na, onnantól már nem volt tanácsos futóengedéllyel pecázni, mert míg korábban a halőrnek mondhattad, hogy nincs nálad a személyi, a rend éber őre ezért még külön is megbírságolt. Más változás is történt viszont, mert míg korábban, ha bevittek az őrsre, általában elkalapáltak, a 80-as évektől ez megszűnt, és tilos volt verekedni.

2018. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miguel, ez mind tapasztalati úton szerzett ismeret?
2018. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én mindig napijeggyel horgásztam.Soha nem kellett engedély vagy turista jegy.
2018. jan. 19. 01:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, kedves 8-as, nekem mindig volt engedélyem. Nem azért, mert olyan húdenagyon törvénytisztelő fiatal voltam, hanem azért, mert engem a horgászat csak akkor kapcsol ki, ha nem kell folyton a hátam mögé nézni. Más okból viszont előfordult, hogy a fakabátok elkenték a számat.
2018. jan. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!