Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tekerjem fel a damilt...

Hogyan tekerjem fel a damilt az orsóra, hogy ne csavarodjon?

Figyelt kérdés
Ahogy jön le a tartódobról a damil folyton összecsavarodik, tekeredik. Most feltekrtem 100 métert az orsóra, de szeretnék még 150-et tekerni rá és nem szeretném hogy csavarodjon a damil mert akkor dobáskor is csavarodhar ahogy dobás közben jön le a doboról.

2018. márc. 15. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne töltsd túl ,másrészt fogd le a zsinórt az első gyűrűnél ,pl bothoz egy rongyal.

Így feszül ,és szorosabban megy rá.

2018. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Orsóról is függ, ha valami "szuper" zsinór pödrő Nevis orsód van, akkor nem a hogyan a kérdés.

Egyébként én bele dobom a zsinórt egy vödör vízbe, az orsót bráteszem a botra, de csak a keverő gyűrűbe füzöm be a zsinórt, és kézzel feszesen tartva tekerem a dobra.

2018. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a fura, hogy már mikor lejön a damil a tartóról akkor összetekeredik.

Most ez més csak alátét zsinór volt, remélem amit fölé teszek az nem fog igy gumbacolódni.

2018. márc. 19. 15:45
 4/6 anonim válasza:
Függ a damil minöségétöl is. Ha jól tekerted fel a damilt a dobra, akkor túl merev a damilod! Probáld jobb minöségüvel, hátha..
2018. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is erre, hogy túl merev lehet a damil. Ezt most úgyis csak alulra ment. Remélem amit felülre teszek 150m az nem lesz ilyen.
2018. márc. 20. 14:30
 6/6 Lajos54 válasza:

Magától a zsinórtól is függ, illetve attól, hogyan lett feltekerve arra a tároló dobra, amin megveszed.

Régebben általános szabály volt, hogy amelyik dobnak a közepe nem kerek, hanem szögletes, arról úgy kell áttekerni a zsinórt, hogy a peremén fusson le, maga a dob ne forogjon. Az orsóra tekeréskor ugyan így is kerül bele menetenként egy sodrat, de bedobáskor ez "kompenzálódik", vagyis újra kipörög, ahogyan szalad le az orsó dobjáról.

Sajnos a tapasztalatok szerint erre ma már nem mindegyik gyártó figyel oda. De ki lehet próbálni az új zsinórnál, hogy mikor látszik rajta rugó szerű csavarodás: ha forog a dob a letekeréskor, vagy ha álló dobról van letekerve.

Egyébként a zsinór korától is függ, vagyis, hogy mióta van feltekerve. Az hogy éppen most vetted, nem jelent semmit, mert előfordulhat, hogy több éve gyártották, csak valamelyik raktárban pihent pár évig...

Sőt, a jól feltekert zsinór is hosszabb idő után magán az orsó dobján is "hurkás" lesz, vagyis dobás után spirálszerűvé válik. Ez főképpen a minőségtől függ.

2018. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!