Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kis hálóval tóbol lehet fogni...

Wcpumpa01 kérdése:

Kis hálóval tóbol lehet fogni kishalat engedély nélkül?

Figyelt kérdés
horgász engedély szükséges hozzá? igazábol kerti tóba kellenének.. igen lehet kapni szép diszhalakat is de nekem kifejezetten harcsa, naphal, stb kellene válaszokat előre is köszönöm!

2018. ápr. 20. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem lehet de még engedéllyel se, max csalihalnak de egyébként megvan a méretkorlátozás. Kishalakat senki nem vihet el. De nem tudom naphalat meg harcsát mennyi eséllyel tudnál így fogni. Én kis keszeget szoktam meg süllőt.
2018. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A csalihal háló, illetve bármilyen halfogásra alkalmas eszköz használata engedélyhez kötött. Kérj meg egy helyi pecást, hogy fogjon neked. A harcsánál gondolom törpeharcsát értettél, ezt viszonylag könnyű kifogni hálóval is, különösen ha sok van belőle, de a naphal ritkán megy bele, azt inkább apró horoggal és giliszta vagy csonti csalival lehet megcsípni. Egyébként a naphal eléggé agresszív, állandóan üldözi a tőle kisebb, vagy hasonló méretű halakat, a törpeharcsa meg kitúr és megeszik mindent.
2018. ápr. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 válasza:

Lehet. Csak nem szabad:)

Ahogy előttem is olvashattad, inkább kérjél meg egy ismerőst, akinek van oda érvényes engedélye. És bár az országos horgászrend szerint halat élve nem szabad elvinni a vízpartról, ez a csalihalakra általában nem vonatkozik (hacsak a helyi horgászrend nem tiltja).

Arra viszont mindenképpen ügyelni kell, hogy úgynevezett nemeshal (méret- és darabszám korlátozással védett) kis példányai nem lehetnek közte. De ezt egy horgász úgyis tudja. Mint ahogyan azt is, hogy a háló mérete legfeljebb 1x1 méteres lehet.

2018. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!