Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Valaki tud egy olyan légzéstec...

Valaki tud egy olyan légzéstechnikát mondani amit már tapasztalt saját magán és pozitív dolgot eredményezett?

Figyelt kérdés
Meg akarom tanulni hogy sokáig visszatartsam a lélegzetem víz alatt,az eddigi egyéni rekordom az 2:30 amit nagyon nehezen értem el,mégegyszer nem hiszem hogy sikerülne,5 méterre szeretnék lemerülni úgy hogy a fenéken maradjak vagy 10-15 másodpercet aztán maradjon felfele is levegőm,az a gond hogy mielott merulnek lenyugtatom a szivveresem meg stb,de amikor elkezdek merülni,3-4 másodperc után fulladozok,és lassan merülök szoval nem terhelem le a szervezetem vagy nem veszek olyan gyors mozdulatokat amik elvennék az oxigént belőlem,kérem segítsetek hogy sikerüljön.
2018. máj. 2. 08:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még hozzáfűzöm,hogy a 2:30 rekordom ágyban fekvéskor értem el,nem víz alatt,és ugy hogy csöppet se mozogtam. :)
2018. máj. 2. 09:56
 2/9 anonim ***** válasza:
Hosszabb ideig bírod, ha alaposan kicserélődik a tüdődben a levegő. Valóban friss levegő van benne és nem használttal kevert. A mély belégzéshez először alapos kilégzés kell, hogy az elhasznált levegőt kinyomd a tüdődből. 2-3 mély ki és belégzés és jobban fogod bírni. Több nem kell, mert a hiperventilláció veszélyes, el kell kerülni.
2018. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi,esetleg más valaki? :))
2018. máj. 2. 12:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja meg még egy kérdés,3,5-4 méternél úgyérzem kilyukad a fülem a nyomástól,az tényleg segit ha lent befogom az orrom es fújom erősen a levegőt,mert akkor tudom hogy nagyjából kiegyenlődik a fül nyomása.
2018. máj. 2. 12:27
 5/9 anonim ***** válasza:

A pánik is közrejátszhat, hogy hamar elfogy a levegőd. Lefelé merülve izgalmi állapotba kerülsz, így felgyorsul a szívverésed.

Meg persze az is mennyire megy jól az úszás.


Igen az segít, de leginkább kötelező.

Én nyaraláskor sokszor lementem az aljára. Olyan 7m körüli mélységekre békatalp nélkül, de fölfelé már mindig nagyon vártam, hogy felérjek. Vízben 2 perc volt a rekordom lélegzetvisszatartásban, azóta nem kísérleteztem.

2018. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha fáj a dobhártyád, akkor a kuegyenlítés nem sikerült. Jó amit csinálsz, de egy búvártanfolyamon megtanítják, hogy kell kiegyenlíteni.
2018. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok én nagy dolgot csinálni belőle,csak mikor megyek strandra akkor van egy 5 méteres medence és abba szoktam merülgetni. :) Azért köszi. :)
2018. máj. 2. 22:04
 8/9 anonim válasza:
BUTEYKO légzéstechnika. Keress rá a weben.
2018. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :))
2018. júl. 8. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!