Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a legjobb bojlis bot...

Melyik a legjobb bojlis bot és orsó?

Figyelt kérdés
A botra max 15 ezret szánok az orsónak az okuma longbowot néztem. Eddig ezt a botot néztemb: nevis trion carp 360 3lbs. Van ennél jobb max 15 ezerért?

2018. aug. 8. 01:03
 1/7 Csabeszmester ***** válasza:
Vannak 15-ért ár-érték arányban jó botok. Kérdés neked mire kell a bojlisbot? Távolra hajigálni 80-100g-os ólommal vagy behúzós horgászathoz? Esetleg hagyományos csipeszes pecához ilyen 40-50m-es dobótávra?
2018. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nekem most 2 merev teleszkópos dióverőm van és élvezhetetlen vele a horgászat. Ezért szeretnék egy lágy hajlékony bot ami egyben elég erős is. Mert most olyan mintha egy fadarabot fognák a kezembe fárasztás közben. Ezért gondoltam egy lágyabb bojlis botra ami egyben erős és hajlékony is egyben. Sima hagyományos fenekezéshez kéne semmi extra bojlis végszerelék meg stb. Esetleg még egy feederbotban gondolkoztam mert lágyak és erősek. Csak attól félek hogy nem tudnám hadználni mert azt csak különféle kosarakkal meg forgókkal meg végszerelékekkel lehet használni nem? Meg mindig a bot spiccét nézni stb. És szállítani is csak úgy lehet higy mindig le kell szedni a végszereléket és a parton kell összerakni nem?
2018. aug. 9. 16:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudnál ajánlani. 15 ezerért botot és orsót 15 ezerért? Orsónak az okuma longbowot néztem botnak a nevis trinity carp 360 at. Van jobb ennél? A by dömr mastet carp 5000 nem lenne jó? ( mert nem akarok annyit költeni rá?) melyik lenne jobb egy bojlis vagy egy feeder bot? És a 2 részes bojlis botot lehet szállítani úgy hogy ne kelljen szétszedni a végszereléket? A három részes feederrel mi a helyzet a szállítással kapcsolatban?
2018. aug. 9. 16:24
 4/7 Csabeszmester ***** válasza:
Például Energoteam Rubin Boilie. Cirka 11.500 Ft-ért,van belőle 2 és 3 részes verzió is. Ismerősöm ezekkel nyomja,neki 2 részesek vannak. Könnyű,viszonylag lágy bot,ugyanakkor karbon anyagú nem lötyögős,nehéz kompozit mint sok gyártó belépőkategóriás botja. A 2 kilós pontyok alatt is szépen parabolában volt a bot de erő még így is volt benne,ő egy kb 30-méter széles öntözőcsatornán használja őket pontyozni,amúrozni. Volt 10 kg-os amúrja is amit ezekkel fogott,szépen kifárasztotta vele. Távdobásra nem igazán való ez a bot de 50-60m-ig pontosan és kényelmesen lehet vele "tüzelni". :P Orsóban az Okuma Longbow elnyűhetetlen. Igazából ha megveszed akkor nem 2 szezont fogod használni hanem simán 4-5 szezont,főleg ha 1 hónapban max. 3 szor mész pecázni. A Döme féle szerintem nem bír ki annyit,max 2 szezon főleg ha intenzíven használod aztán kuka. De ha sokallod a Longbowért azt 15-16 ezret akkor van más Okuma is ami bírja a strapát és picivel olcsóbb is. Pl. Okuma Ceymar nyeletős-ból a 40-es méretű kb 11.000 ft az 55-ös méretű kb 12.000 Ft. Akkor ott van az Okuma Zeon Baitfeeder dettó ugyanez az árketegória,szépen összerakott kis masszív orsók hétköznapi pecákra. Az áruk sem vészes,minimális karbantartást igényelnek,én is Okumákat használok,most tervezek vagy egy Ceymart vagy egy Zeont venni,megtaperoltam már mindkettőt a boltban szóval nem katalógus alapján döntök. Lágy,olcsó feederbot pl Eurostar Masterclass Feeder....kb 90g dobósúllyal,érzékeny spiccekkel kb 10 ezer forint. Szállítani a feedert én felszerelten szoktam,semmi misztikus dolog nincs benne. A Bojlisokat is lehet felszerelten is szállítani,mondjuk 3 részesben nem mindíg mert a keverőgyűrű soknak a második tagon van ha szétszeded.
2018. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Csabeszmester ***** válasza:
Ja...és egy jó tanácsot fogadj meg. SOSE rendelj úgy neten botot-orsót hogy előtte nem volt a kezedben!! Én mindíg úgy csináltam hogy bementem valamelyik horgászboltba venni pl doboz csontit,zacskónyi pufit vagy vmi apróságot,közben végignéztem a kínálatot botból-orsóból. Ami tetszett azt összeraktam,megtekertem. Ha bejövős volt a cucc akkor később visszamentem és megvettem. Vagy vízparton akár ismerősöknél akár ismeretleneknél láttam valami szimpatikusnak tűnő portékát akkor megsasoltam,megsuhogtattam,volt hogy láttam hogy dolgozik dobáskor-halfárasztáskor...ezek után rendeltem meg azt a cuccot. Most mindenhonnan a Döme-féle cucc folyik....noha szerintem egy agyonárazott átlagos termékek. Pl. 2-3 kilós halakra tutira nem veszem meg 20 ezres Döme-féle távdobóágyút...mert minek?? A csalikban ugyanez a helyzet,kaptam anno egy dobozka agyonsztárolt Haldorádós ananászos gumikukoricát...potom 1000 frotint és van benne 10 szem gumikukorica....szart sem fogtam vele,egy kőkemény gumidarab,aránylag gyorsan elillanó aromában....egy másik kevésbé felkapott gyártó 700 forintos gumikukoricájával szarráfogtam magamat mivel az 3-4 óra ázás után is nyomja az aromát magából illetve hihetetlen puha anyagból készült....300 forint plussz egy hasznavehetetlen agyonreklámozott csaliért..de jártam így pelletekkel is....igaz nem Döme félével más volt a gyártó de agyon volt reklámozva...szart se fogtam vele,azóta is ott porosodik a polcon,egy másik gyártó közel sem agyonsztárolt pelletjeivel meg ugyanazon a vízen egymás után jön a hal.... Szóval a lényeg hogy nem mindíg célszerű a NEVET megfizetni..csakmert azt nyomja a TV-Rádió-Internet.
2018. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valaki tudna sehíteni hogy hogy kell használni a csali gumit? Nem a szilikon karikára gondolok hanem az a neve hogy csali rögzítő gumi a nevis gyártja. Fúrt pelleten kell átfűzni és a horogra akasztani. Egy kis szilikon darab a végén ban egy kis bütyök.. Nem kell rá valami csomót kötni vagy valami hogy ne essen le?
2018. aug. 11. 19:47
 7/7 anonim válasza:
Amennyiben aktuális még, a bot és orsó vásárlás, szeretnénk néhány ötletet adni hozzá, milyen botor és orsót tudnánk ajánlani a keresett árkategóriában. Botból a Shimano Alivio családból 360-as 3LBs botot vagy a Prologic C1 360 3LBs bot . Orsóból Carp Expert Neo Runner 7000 LC vagy Carp Expert Neo Distance 9000-es, ami ráadásul akcióban is kapható, most 8990 forint. Ezzel a felszereléssel 80m feletti dobásokra is képesek lehetünk, zsinórvastagságban 25-30-as zsinórt tudnék ajánlani. Ezzel a felszereléssel lényegesebben élvezhetőbb a horgászat, mint az általad említett teleszkópos szereléssel.
2018. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!