Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A szinkronúszás nem tesz...

A szinkronúszás nem tesz rosszat a lábnak? A lányom szeretné elkezdeni, nem lesz baja tőle?

Figyelt kérdés
Ugye a szinkronúszás más néven vizibalett, és bizony a balettosoknak elég sok problémája van a lábukkal, lábfejükkel. A szinkronúszás esetén nincs ilyen? A sok spicc és hasonló dolgok nem deformálják el a lábdat? Akik csinálják mit gondolnak erről?

2018. dec. 14. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, a víz kiiktatja a gravitációt. Magától a spicctartástól nem deformálódik a láb, az inkább a tánc közbeni terheléstől lesz.
2018. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet baja, igen. Például gombás fertőzés.

De gondolkozz: az uszodában fél évente cserélik a vizet, miközben hányan hugyoznak bele egy nap? Mindennek van kockázata.

Amúgy az úszás az egyik legjobb sport, hiszen nem terhelődnek az izületek és kiváló tartást és légzést eredményez.

2018. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az úszás tényleg jó, csak itt azért kicsit többről van szó, ezért nem voltam biztos, jó ez az izületeknek. Persze ez csak akkor számít, ha tényleg versenyszerűen csinálja
2018. dec. 14. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolkodj már, aki vízben lebeg, egyáltalán nem terheli az ízületeit...
2018. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szinkronúsztam 7 évig, még élek és nincsen semmi bajom, se az izületeimmel se semmimmel. Volt úszásunk, hogy kondiba legyünk, szárazföldön torna, itt bemelegítés, erősítés, nyújtás, lazítás volt mindig. És volt a vízi szinkronos edzés, ahol az elemeket, kűröket tanultuk, gyakoroltuk. Nem tesz tönkre semmit, pont, hogy nem terheli az izületeket és a lábat. És jelentem a baletthoz annyi köze van, hogy a válogatottnak meg a nagy budapesti egyesületeknek lehet van balett vagy tánc, de ez se káros, nem az operába készülnek. Ugyan úgy a szertornászok, az rsg-sek, a néptáncosok és az összes táncos ág profijai szintén balettoznak, mert sok mindennek az alapja, nagyon szép tartás ad. Szóval nem deformálja a lábat, olyan szinten, hogy az én spiccem a 7 év alatt sem lett szebb, sőt mist már 2. éve balettozok és idéntől rsg-re járok mellé sem lett jobb pedig én mindent megtettem. És amíg én jártam nem kaptam el semmj bőrbetegséget, pedig a zuhanyzóba és wc-be is mindig mezitláb mentem. Menjetek el, nézzétek meg, én szívből ajánlom, a szívem szakadt meg mikor abbahagytam (nyomós okok miatt, nézeteltérés volt az edzőkkel...), de mai napig csinálnám ha lenne rá lehetőségem. Megtanítja a kitartásra, a koncentrálásra, a csapatmunkára, egy egészséges versenyszellemet és önbizalmat nevel belé (nem lesz olyan, mint sok kézis lány, hogy élet-halál, nagy egó a semmire) mellé erős és hajlékony is lesz... szerintem ha a lányod szt szeretné csinálni engedd neki és ne aggódj.
2018. dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A vízben egyáltalán nem terheli az izuleteit.
2019. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!