Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Valakinek van valami infója a...

Valakinek van valami infója a Zalaegerszegi Gébárti tó állapotáról?

Figyelt kérdés

kb 6 éve éltem zalában, ott ez egy kettő percre lévő tó volt.

A ragadozó állománya okés volt, viszont a fehér vagy békésállománya a törpeharcsa miatt halott volt évekóta.

Ma milyen a helyzet?

Lassan költözünk vissza munka miatt, és érdekelne.


2019. febr. 10. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Iden en mar nem hiszem, hogy valtok jegyet de 4-5 szezont lehuztam ott.

Olyan 5-6 eve kivettek belole a törpék nagyreszet, meg lehet hogy mast is.. Viszont aranylag jol telepitettek, par evig meglepoen jo volt a feherhal allomany , a sullo allomany is. Engem is meglepett,hogy feltorekvoben van a to.

Aztan az utobbi 1-2 evben telepiteseket elhanyagoltak, sokan horgasznak rajta es ilyen 7-8 mazsakat telepitenek, ami egy 30 hektaros tora, ugy hogy telepites utan rengeteg nyugdijas hushorgasz hetekig kinn ul, azt nagyon gyorsan ki is veszik. A jegyarakrol ne is beszeljunk , sima teruleti 30ezer, nonstop jegy 40 ezer, van behuzos harcsazos annak az arat inkabb nem is emlitem.

Ahhoz képest, hogy mondjuk egy Balaton 26 ezer, ezt irrealisan soknak tartom, de a Balatonnal ne emlitsuk inkabb egy lapon, mondom a Vas megyei vizeket, akik jocskan elhuztak Zalatol ,a szovetseg sokkal horgaszbaratabb.

Nem azt mondom, hogy nem lehet fogni gebarton, de siman megesik, hogy hetekig nema a viz, akinek van sok ideje es napi szinten etet az azert fog halat ( de így hol nem..), szep pontyokat is, vannak benne nagy amurok a regebbi időkről.. De nekem erre nincs idom, meg elvileg csak akkor etethetsz ha horgaszol is,de az ellenorzeseket inkabb hagyjuk, 5-6pecambol, van hogy egyszer ketszer talalkozok halorrel, ha a to vegebe megyek lehet, hogy egyszer sem..

Egy nagyon nagy szerencseje van gebartnak.. sok az Egerszegi horgász, sokan valtanak ra jegyet, mivel egerszeg 20km-es körzeteben nem nagyon van mas horgaszto, megyei szinten szerintem egyik gyenge tó. En is csak azert valtottam az utobbi par evben mert legalább kozel van.

Feherhal allomany egyre gyengebb, ragadozobol bicska csukak adjak ki az egyedszam 80szazalekat,miota itt horgaszom, sokan panaszkodnak ,hogy a harcsa allomany is nagyon meggyengült.

Ja igen es a törpe megint egyre tobb.

2019. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egyáltalán nem éri meg már az utóbbi években, lassan ,,elfogy" onnan szinte az összes hal.
2019. szept. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!