Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » ESET smart security 4.2...

ESET smart security 4.2 beállítás?

Figyelt kérdés
Ki mit állít a tűzfalán?
2010. júl. 12. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha most telepítetted, akkor a tűzfalát állítsd be Tanuló módra. Sokat fog kérdezni, de ez nagyon fontos. Először fel kell mérnie, milyen progik vannak a gépeden, mik műszaki jellemzői. Aztán azt, hogy ezek közül mit engedhet ki a netre? Én pl. minden frissitésnél ezt teszem pl. a Mozilla Firefox esetében: tűzfala Interaktív módban, Szabályok és zónák, itt megnyitom, hogy ÚJ: Kommunikáció engedélyezése ennél: Mozilla Firefox\firefox.exe, kifelé, naplózás. Másik oldalon a C-ből másold be: C://Program Files/Mozilla Firefox/firefox.exe, ikonnal együtt. És OK. Egyébként fent van az ESS beállításaihoz a tananyag a honlapon: Útmutató (magyar zászlóval).
2010. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogy nehogy összeakadjon vele, kapcsold ki a Windows tűzfalát, ha ezt beállítottad.
2010. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy, még nem próbálkoztál tűzfal beállításával, akkor hagyd, hogy az ESS automatikusan állítsa be a tűzfalát.
2010. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő.Amúgy eddig tanuló módba volt,van.. Köszi a válaszokat.
2010. júl. 12. 13:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha Tanuló módban volt és már megjegyezte, mit kell felügyelnie (gyakorlatilag ellenőrzi az egész gépet), akkor állítsd be Szigorúra és Automatikus szűrésre. Teljesen észrevétlenül dolgozik a háttérben, nem is fogja le a gépet.
2010. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szigorúra hol is lehet?:)
2010. júl. 13. 11:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Az Ablakában felül van ilyen, hogy Felhasználói mód, ezt állítsd be Hozzáértő módra. Aztán Beállítások, Személyi tűzfal. Itt találsz meg mindent.
2010. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lementem a netről és megnéztem, pontosan hogy is van. Személyi tűzfal, IDS és további beállítások. Alul mindkettőhöz pipa kell. Vagyis az ESS teljes mértékben ellenőrzése alatt tartja a gépet. Ebben minden benne van, az ESET honlapjáról én is letöltöttem. [link]
2010. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem legalul hibaelhárítás van.Többi alapból be volt pipálva.


[link]

2010. júl. 13. 15:05
 10/12 anonim ***** válasza:
A két alsóhoz tedd be a pipát. Ha rendesen, naponta többször jelzi a frissitést és kék az ikonja a Tálca jobb sarkában, akkor tökéletesen véd. Vezérlőpultban azért nézd meg, hogy a Biztonsági központban mit jelez? Kék és zöld minden és azt írja ki, hogy ESS a védelem és ESS tűzfala működik? Ha így van, nem kell aggódnod, minden rendben van.
2010. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!