Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörés? Hogyan tehetek ellene?

Feltörés? Hogyan tehetek ellene?

Figyelt kérdés
A barátnőm szerintem feltörte a közösségi oldalaimat, viszont szerintem nem korrekt, hogy ha Ő hozzáfér az enyémhez, akkor én miért nem az Övéhez. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom Őt biztosan kizárni mindenből. Lehet, hogy hülye kérdés, de ez a helyzet

2019. aug. 30. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kétfaktoros hitelesítés esetén nem tudnak a jelszó birtokában sem belépni, mivel egy plusz hitelesítő kódot kapsz a telefonodra, amit kell adni. Belépni csak az tud, akinél fizikailag ott a készülék.


Feltörni biztos nem törték fel, legfeljebb megszerezték a jelszavaidat. Vagy hamisítvány adatlopó oldalon keresztül léptél be, vagy küldtek valamilyen linket/programot és kémprogram fut a gépeden. Vírusellenőrzést nem árt csinálnod, mert ha kémprogram fut, akkor hiába cserélsz jelszót, azt is megtudja a másik fél. A kétfaktoros hitelesítéshez viszont továbbra is kell a mobil.

2019. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a keyloggert le kell szedni. Azzal kezdeném, hogy jelszót váltanék és ha így is be tud menni (aktivitást lehet figyelni), akkor keylogger van a gépeden.


Ezt mondjuk mobillal lehet kiküszöbölni, ott szerintem nincs. A jelszómódosítást is érdemes ott csinálni, amúgy meg hitelesítés mint az előző mondta.

2019. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Ahol ilyen kérdések felmerülnek, ott nem jelszócsere kell, hanem szakítás.
2019. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!