Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 10 en rendszer gazda...

Windows 10 en rendszer gazda vagyok de a Vírusok és veszélyforrás ok elleni védelmi beállításokat nem tudom be állítani mert hogy azt csak a rendszer gazda tudja?

Figyelt kérdés
És azt nem értem hogy mivel én vagyok a rendszer gazda miért nem engedi ezt a gép? És amúgy minden segítséget köszönök mert nem akarok vírust szóval a válaszon kívűl mondhatok még ötleteket hogy hogyan védjék meg a gépem. És be is vagyok rezelve mert reggel az Avast egy szép 2db trojait talált amik azonnal hatástalanítja lettek csak most meg nem értem miért nem tudok ezeket a beállításokat állítani meg nem szeretnék vírust be nyelni. Előre is köszönök mindnent?!.

2019. nov. 30. 13:21
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve azt kihagytam hogy ha pl arra akarok nyomni hogy veszélyforrás ok gyors vizsgálata rányomhatok akárhányszór beadja a nyomás effektusa de nem történik semmi. Vagy pl: Védelmi frissítéssel és Frissítések keresése és ugyan az történik.
2019. nov. 30. 13:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Windows10 a Linux-hoz hasonlóan (azért lazábban is) kezeli a rendszergazda jogokat.

Egyrészt egy rendszergazda jogosultság (linux megfelelő: sudo) automatikusan nem rendszergazda módban fut a meghívott parancsok/ablakok a felhasználói a rendszerben. Ezt külön kell kérvényezni.


pl.: Win10 esetén egy .exe-re jobb gomb és "futtatás rendszergazdaként" sor teszi azzá. Más esetben mezei júzerként megy.

2019. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!