Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez a sok vírus megrövidíthette...

Ez a sok vírus megrövidíthette a számítógépem élettartalmát, vagy csak fölöslegesen aggódom és időben vettem észre a veszélyt és távolítottam el a kártevőket?

Figyelt kérdés

Még a múltkor különböző nem biztonságos weboldalakon böngésztem és vírusos lett a gépem. Összesen 57 veszélyforrást észleltem, köztük egy komoly trójai vírus is letelepedett elitebookomra, de a Malwarebytessel karanténba tettem az összes vírust és el is távolítottam azokat még azon a napon, hogy vírusos lett a gépem.

Azóta egyébként sokkal óvatosabb vagyok, vigyázok arra, milyen oldalakat látogatok és a Windows Defendert is "használom". (Már azért nem a Malwarebytest, mert nem eredetiben volt meg és lejárt a próbaidőszakom.)

Az lenne a kérdésem, hogy ez a sok vírus beleértve a trójait is, megrövidítette az elitebookom élettartalmát, vagy csak fölöslegesen aggódom és még időben vettem észre a veszélyt és távolítottam el a kártevőket?



2019. dec. 29. 13:13
 1/7 Szirty ***** válasza:
91%
Az oprendszered életét rövidítik és az adataid integritását veszélyeztetik.
2019. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Hogy kell értelmeznem azt, hogy az adataim integritását veszélyeztetik? A fájlokra gondolsz, vagy a gépem alkatrészeire?
2019. dec. 29. 13:38
 3/7 belapus ***** válasza:
90%
A számítógépen - fájlként - tárolt ( személyes vagy más miatt fontos ) adataidra gondolt a válaszoló.
2019. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Rendben van. Köszönöm a válaszokat! Mentek a zöld kezek. :)
2019. dec. 29. 18:33
 5/7 Szirty ***** válasza:
82%

"A fájlokra gondolsz, vagy a gépem alkatrészeire?"


A file-okra gondoltam nyilván. A géped alkatrészei nem adatok.

Azért írtam adatot, ami ebben az esetben minden tárolt adatra vonatkozik, tehát adatként értelmezendő egy futtatható program is a háttértárolón, de a partíciós tábla vagy FAT tábla is adatokból áll mi viszont nem file. De a sérülése szintén adatvesztést okozhat.

2019. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne spórolj a védelemmel. Kerül amibe kerül, de nem lesz vírusos a gépem. Eset Internet Security13.

[link]

2020. jan. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:

"Ne spórolj a védelemmel."


De ne essünk át a ló túlsó oldalára.

A hamis biztonságérzet se jobb...

2020. jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!