Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Minap újra raktam a gépem,...

Minap újra raktam a gépem, használat közben felugrott a kaspersky ablaka a következő szöveggel: System volume information. Exe. , törlés vagy elfogadás, én a törlést választottam, jól tettem? Thx

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
nem tetted jól eggyáltalán Systemet nem törlünk SOHA
2010. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Jól tetted.Valami vírus lehetett.

Azért mert system a neve,attól még akármi lehet.A vírusokat álcázzák,ahogy csak lehetséges,nem nevezik el úgy,hogy"vigyázz jövök,vírus vagyok!!!"

2010. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De jól tetted, mivel legjobb tudomásom szerint ezek értéketlen rendszerleíró dolgok a lomtárban, régebben nekem is megtalálta. És egy kérdés az előzőnek: ha egy vírus majd system nek álcázza magát (sokszor van ilyen), akkor te szépen hagyod, még ki is kapcsolod az antivírust, hogy azt csináljon amit akar?
2010. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Drága apukáim, ezt nem szabad! Ez Windows rendszerfájl, vagyis a Rendszer-visszaállítás! Rendszerint sajnos a fertőzést is visszaállítja, de törölni tilos! Most akkor hogyan fogsz véletlenül törölt dolgokat visszaállítani? Itt kellene lennie: Startmenű/Minden program/Kellékek/Rendszereszközök/Rendszer-visszaállítás. Ha nincs, rakhatod újra a Windows-t!
2010. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Semmiféle Windows rendszerfájlt, .exe kiterjesztéssel nem törlünk.
2010. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted. Ami a Kaspersky szerint káros, az többnyire (99%-ban) az. A maradék 1% meg selejtesen van leprogramozva, mert olyan részekkel foglalkozik a rendszerben, amelyekkel nem kéne. Amit meg a SysVolInfoból törölsz, az nincs használatban. Csak akkor, ha kérsz egy rendszer-visszaállítást.


Elárulom nektek, hogy a vírusok/keyloggerek/trójaiak stb. legtöbbje a lomtárat, windows/system32 mappát, sysvolinfót nézi ki magának, mert ott senki sem turkál. Ja, és a temp mappákat is lájkolják.

2010. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Rákerestem a gépen.XP-ben legalábbis nem létezik olyan,hogy System volume information.exe

A rendszer-visszaállítás adatai vannak a System volume information nevű rejtett mappában.

Szerénység és megfontoltság kéretik válaszoláskor.A számítástechnika hatalmas témakör,senki nem tudhat mindent.

2010. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted. Az nem a windowsé volt hanem másé ami beépült volna.
2010. júl. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! úgy látszik jó hogy töröltem,mert a gépem működik eddig minden rendesen nem hiányzik neki semmi:-) ,és egy elég érdekes leírást találtam ,hogy a vírusok ide szeretnek megbújni!

[link]

2010. júl. 28. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!