Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tényleg feltörhették a citroma...

Tényleg feltörhették a citromail fiókomat??

Figyelt kérdés

Kapom egy e-mailt amiben az áll, hogy valaki feltörte az e-mail fiókomat és fizessek 1250 eurót vagy megzsarolnak a böngészési előzményeimmel, gépen tárolt képekkel, stb..

Az az érdekes, hogy ugyan azzal az e-mail címmel küldték a levelet, mint amit feltörtek.

Ez most komoly vagy csak valami trükk?



2020. máj. 23. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy atveres, a benne lévő linket NE nyisd meg. Mellesleg az elozmenyeiddel mit tudnanak kezdeni?


Egyébként privatba kuldd mar at a levelet, erdekelne


Ha nincs a gépeden semmi olyan amibol gond lehet, hagyd figyelmen kivul

2020. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Használok NOD32 antivírust meg a Windows védelem is aktív.

Bár nem tudom, hogy ezek mennyire védenek egy ilyen támadással szemben.

2020. máj. 23. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

-.-'


Én kérek elnézést, hogy nem vagy tájékozott.

A citromail böngészős email fiók. Ez annyira online, mint a facebook. Vírusírtóval semmi re se mész, mert nem is helyben történik. Szóval ha valóban feltörték volna, akkor 1) te felelősséged, hogy gyenge a jelszó vagy nem 2 faktoros auth van (már ha van ott) és 2) citromail felelőssége, hogy frissítse a rendszert és tartsa karban. Továbbá tályékoztasson ha van valami.


De kamu levelet én is tudok küldeni, ha megmondod az email címed. Csak a gond ott van, hogy nem csak ilyen levelek vannak. Vannak olyan levelek is, amik támadás jellegűek, még ha elsőre nem is annak tűnnek.

Lásd: [link]

2020. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt elárulnád, hogy lehet az, hogy a saját e-mail címemről kaptam a levelet? Bár a korábbi bejelentkezések szerint én léptem be legutóbb (2 hónappal ezelőtt), de mégis "tőlem" jött a levél.

Még nem kaptam hasonló levelet. Ha más e-mail címről jönne, akkor nem is foglalkoznék vele.

Az antivírust arra írtam, hogyha valami zsaroló vírust küldött volna a gépemre, ami zárolja, ha nem fizetek.

2020. máj. 23. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

SMTP-n át mármilyen email forrás megadható. Csak némelyik SMTP felülírja, mint a Google-é.


Nem az lesz az elsődleges forrás cím, amit látsz hanem ami az Email HEADER-ében van, mint küldő SMTP. Csak az az SMTP címe lesz és nem a küldő-é, mivel az csak informatív jellegű nem technikai.


Én is küldtem magamnak már olyan email-t, aminek a domainje sem létezett, nem hogy a küldő. :) Igaz a google Spam-be is tette, de attól még lehet ilyet. Azaz a FROM helyére a te címedet írom, már is ugyanott tartunk.

2020. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!