Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik felhőtárhely biztonságos?

Melyik felhőtárhely biztonságos?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a felhőtárhelyekről? OneDrive, Dropbox, Box, pCloud, OpenDrive, Mega, Degoo, Xiaomi Mi Cloud, Huawei Cloud, Samsung Cloud, MediaFire.


Szerintem a Onedrive nem annyira biztonságos, márt sok galibát tud okozni a gépen, meg törölt is már a felhőből.


Samsung Doogee Xiaomi telefonaim vannak, csak a Doogee telohóz nem találtam felhőtárhelyet.


PC-n Windows-t használok.



2020. jún. 30. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Én a MEGA-t mondanám, már csak a titkosítás miatt is.


Emelett természetesen ugyanúgy használom a Google Drive-ot és a OneDrive-ot is. PC-n böngészőből, androidon meg alkalmazásból.

2020. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában egy felhőtárhely sem biztonságos.


Bármikor mondhatja a szolgáltató, hogy "bocs, de nem tudjuk fenntartani a szolgáltatást, keress más szolgáltatót" (vagy rosszabb esetben egyszerűen csak eltűnnek a süllyesztőben - az adataiddal együtt).

Bármikor törhet ki zavargás - lásd most az USA-ban a BLM-balhét - aminek következtében megrongálhatják az adatközpontot, az azt ellátó infrastruktúrát (áram, hálózati kapcsolat,...).

Bármikor felülvizsgálhatja a szolgáltató a náluk tárolt tartalmaidat és mondhatják azt, hogy: "megsértetted a felhasználási feltételeinket és töröljük a tartalmadat/megszüntetjük a fiókodat" - és hogy mivel (ez lehet szerzői, személyiségi jog megsértése, vélt pedofília, szexizmus, rasszizmus, politikai hitvallás,....) sértetted meg a felhasználási feltételeket, azt Ők döntik el (nem kötelesek megindokolni).


Éppen ezért:

* Ha tényleg fontos adatokat tárolsz, azt tedd több helyen: legyen mentésed több lokális - különböző fizikai helyeken tárolt - merevlemezre; felhőtárhelyeken

* Felhőtárhelyre - főként ha ha multinacionális nagyvállalat (Google Drive, Microsoft Onedrive, Apple iCloud, Facebook, Amazon Drive,...) kezében van - CSAK anonimizálva (tehát a fájl nevéből ne lehessen kitalálni a fájl tartalmát) és titkosítottan tölts fel kényes tartalmakat.

Ezt kivitelezheted manuálisan (te magad adod meg a fájl "hamis" nevét, a titkosítást meg megoldod például a 7Zip nevű archiválóprogrammal - amiben van AES256-os titkosítási lehetőség: [link] ) vagy röptében is (erre ott az oDrive vagy a Cryptomator).

2020. júl. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
+1 az előző válaszónak, egyik felhő se 100%ban biztonságos, ezért én is elmondom, hogy mindig legyen egy lokális mentés mindenről, Snowden a SpiderOak felhőszolgáltatót ajánlja.
2020. júl. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Amit magadnak hostolsz. Rengeteg FOSS alkalmazás létezik, amit saját szerverre, akár egy kiszolgált régebbi PC-re feltelepíthetsz és használhatsz. Ott te határozod meg a terms of use-t, de neked kell gondoskodnod a QoS-ról is.
2020. júl. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

#4 - igen, így tudod biztosítani, hogy a Te adataid nálad maradjanak, és azt tárolj, amit csak akarsz, ebből a szempontból ez a legbiztonságosabb.


Azonban a saját szolgáltatás melós dolog, érteni kell hozzá, ráadásul pl. egy alaptelepített Own/NextCloud még csak nem is karistolja azt az adatbiztonsági szintet, amit egy Google, egy Microsoft vagy egy Apple nyújtani tud (georedundáns tárolás, 2FA, titkosítás). És persze az adatmentésről is gondoskodni kell (ők asszem' mentést nem csinálnak egyáltalán, bíznak a szrrá elosztott storage-ekben, még az üzleti előfizetések esetén sincs automatikusan ilyen szolgáltatásuk).


Én is használom mindkettőt (sajátot és - elsősorban - OneDrive és iCloud), megpróbálom ésszel csinálni :-) De pl. kínai cloud szolgáltatást azért nem használnék, még ha fizetnének érte, akkor sem.

2020. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5 "kínai cloud szolgáltatást azért nem használnék, még ha fizetnének érte, akkor sem."

Miért?


Jól tudom a MEGA is kinai már.


Meg a Google Fótokkal volt bajom, be húztam a böngészőbe egy kép mappát amibe 8500 kép van, de a feltöltés végén azt írta nem sikerült csak 5133 kép, pedig korlátlanra van be állítva hogy kicsit butítsa a minőséget.

2020. júl. 5. 17:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a válaszoló arra gondolt, hogy elég sok kínai termék spyware, de ez szerintem az amerikai "nagy márkás" termékekkel sincs máshogy.
2020. júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bezony, mennyivel megnyugtatóbb, ha a baráti nyugati hárombetűsök szkennelik a tárhelyet, mintha ugyanazt a brrrr... húúú de gonosz kínaiaik tennék.

De a lényeg minden felhőtárhellyel kapcsolatban, amit mindig szem előtt kell tartani: hogy nem te rendelkezel felette. Vagyis adatbiztonsági szempontból a helyi fizikai másolatokat (amiket te gondozol) nem helyettesíti.

2020. júl. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, kicsivel azért megnyutatóbb.. amúgy nem gonoszak a kínaiak, csak kommunisták, és ez nekem elég :-)
2020. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!