Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan került a haver számítóg...

Honnan került a haver számítógépére fizetős, teljes körű védelem mellett ez a trójai?!

Figyelt kérdés

Havernak akadozott a laptopja, időnként fagyott is, valódi fizetős (nem crack) Eset Smart Security van a gépén. Csak a Malwarbytes Free ismerte fel és szedte le. Nem hamis riasztás volt.

[link]


2010. aug. 2. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Könnyen és egyszerűen. Egyik vírus se biztosít 100%-os védelmet (még a fizetős se), ahogy az óvszer se...


Saját tapasztalat alapján a nod32 nem a legjobb a trójai programok "legyőzésében". Én ezért külön erre specializálódott programot is alkalmazok.

2010. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már bocs, de miféle heurisztika az ilyen? Na és ha már ilyen, akkor legalább a tűzfala blokkolhatta volna. Fenébe az összes trójaival.
2010. aug. 2. 21:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Normális vírusirtót kéne használni.Pl Norton Internet Security vagy 360 vagy Kapsersky Internet Security 2011 vagy Pure.Aki ért az informatikához az tudja hogy ez a kettő a legjobb...
2010. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Semmi...egyszerűen a vírusírók mindig egy lépéssel előrébb járnak, mint azok akik fejlesztik a víruskeresőket. A tűzfal szintén nem véd meg minden ellen, főleg ha rosszul van beállítva. Ezen nem kell fennakadni.
2010. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon erősre van beállítva neki a tűzfal, én állítottam be. Valami letöltött progira gondolok, amihez IE8-at használt a haver. Akkor is gáz ez az egész.
2010. aug. 2. 21:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Gondolom te aja'nlottad neki az ESET-t :)

eze'rt ez a te sze'gyened :DD

2010. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy bár fizetős mindene, az operációs rendszer nincs frissítve? A víruskereső önmagában nem fog meg mindent. Én is szoptam már be céges környezetben Confickert, mert trehány módon nem volt minden gépem naprakész. 3 napig szedtem le róla, összesen 36 órám ment rá, míg a fertőzött gépeket és szervereket megtisztítottam. Pedig van naprakész vírusvédelem minden gépen és tűzfal is van. Önmagában ez nem sokat ér. Minden MS lyukat be kell foltozni.
2010. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ra'jöttem 1 e'v uta'n hogy jobb az ESET-ne'l az AVAST! Free 5 e's mellette Zone Alarm Free Firewall
2010. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nálam tökéletesen megy az ESET, nincs vele gond, persze én ajánlottam neki és én is telepítettem fel (nem ért hozzá). A haver XP-je is valódi, bár azt tényleg nem néztem, hogy rendszeresen frissit-e. Egy biztos, ez valami nagyon komoly (IE8) biztonsági rés lehetett, ha a trójai be tudott jutni. Leszedte a Malwarebytes, utána azonnal jött a Windows frissités. Vagyis blokkolhatta a frissitéseket ez dög. Most is itt van nálam a laptop, éppen egy Kasperskyt futtatok rajta, ESS-t addig leszedtem, majd újrarakom. De nem látok a pipától.
2010. aug. 2. 22:25
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem kell nagyon komoly biztonsági résnek lennie, a legtöbb Windows biztonsági rés kritikus. Lehet, hogy egy nulladik napi MS hiba, amire majd a következő frissítésnél (minden hónap 2. keddje éjjel) érkezik valami megfejtés. Ha jót akarsz a haverodnak, vedd rá, hogy mindig legyen naprakész a gépe. A másik az, hogy csinálhatnál neki még egy felh. fiókot, ahol nincsenek rendszergazda jogai. Ott internetezzen meg próbálkozzon, a telepítő loginnal csak tényleges programtelepítésnél lépjen be. Így is meg lehet védeni a gépet. Ha nem tud megfertőződni, mert nincs joga hozzáférni a rendszerfájlokhoz, akkor jobbak az esélyei.
2010. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!