Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a facebookom ? A...

Feltörték a facebookom ? A családban mindenkinek van de senki nem használta amikor megcsörrent. Ez csak hiba vagy komolyabb ?

Figyelt kérdés

Megcsörgetett az egyik családtagom telója messengeren, pedig kint volt az asztalon az övé (nem használta).

Nem tudom mire vélni...

Most a messengerrel van vlmi, vagy nagyobb lehet a baj ?

Azért kérdezem, mert ilyen még nem történt velem...


Olyan igen, hogy én véletlen megcsörgettem vlkit amikot benne voltam messengerben és írni akartam neki vagy ilyesmi, de akkor ugye én használtam. De ez most úgy volt, hogy nálam volt a telóm, és az a telefon csörgött amelyiket nem használták.


És még annyi, hogy a chat-ben nem írja ki, hogy hívtak volna...



2020. aug. 15. 01:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit tettem, hogy megnéztem a legutóbbi bejelentkezéseket de ott sem volt semmi. Ez lemaradt
2020. aug. 15. 01:28
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Olyan hogy "feltörték" csak a filmekben van. Idegen eszközön jelentkeztél be, nem használsz kétfaktoros azonosítást, valaki tudja a jelszavad stb.
2020. aug. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Lehet, hogy feltörtek, vagy valahol bejelentkezve maradt aztán trollkodnak. Nézd meg a facebookon a bejelentkezett eszközök listáját a másik facen, kiiírja hogy mikor milyen eszközről léptek be.

Változtassatok jelszót, és jelentkeztessétek ki az összes eszközt.


Elég sok bugot észleltem én is a Messengeren, de az hogy csak úgy random magától felhív, elég gyanús.


Azt írod hogy chatben nem írja ki, igen ezt is tapasztaltam már. Előfordul az ilyesmi.

2020. aug. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
91%
#2 - Olyan, hogy feltörtek valóban nehéz elképzelni, de viszont Phising oldalra felléphetett, onnan meg kitudódhatott a jelszava.
2020. aug. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2 nem jelentkeztem be idegen eszközön, nem használok kétfaktoros azonosítást, nem tudja senki más a jelszót.


#3 nem hagytam bejelentkezve máshol, és nem írja ki, hogy lenne új bejelentkezés más eszközről.

És igen elég gyanús, hogy pont 0:50kor csinálja ezt (úgy, hogy csak a telón van bejelentkezve és épp nem használta senki).

És a chat-et én sem értem miért nem jelzi ki nekem, se neki, hogy hívott volna.

2020. aug. 15. 01:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, illetve bocsánat, visszaszívtam azt a "feltörés" szót! Csak nagyon érdekes, és nem tudom, hogy ez hogyan fordulhat elő!
2020. aug. 15. 01:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem baszogatásból jegyeztem meg ezt a feltörés dolgot, csak ez gyakorlatilag lehetetlen dolog.

Egyébként meg az ilyen nagy multi cégek mint a fészbúk (is) elég szép pénzeket fizetnek azoknak a civileknek, akik felfedeznek valami biztonsági rést a rendszerben.

Magyarán ha valóban fel lehetne törni csak úgy valaki fiókját, akkor inkább jelezné az illető a fészbúknak, és zsebre vágna pár 10 milliót, mintsem random emberek fiókjait tördelné hobbiból.


Akik egyébként ilyen célzott fióklopásra vannak ráállva, ők sem "törik fel" hanem pl. amit a #4 írt, hogy adathalász oldalra jelentkezel be az adataiddal, majd egy keylogger le is nyúlja azonnal a jelszavad meg az email címed.

Az esetek 80%-ában egyébként ez szokott lenni.

Amúgy nem tudom mi lehet ez az anomália nálad, minden esetre fontold meg a kétfaktoros bekapcsolását, illetve mindenképp változtass jelszót.

Lehetőleg ne wifiről (hanem mobilnetről ha mobilon tennéd), és előtte törölj minden cookie-t.

2020. aug. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#7 Nem is tudod, mennyire könnyű (10 perc) megszerezni bárkinek a facebook fiókját, anélkül, hogy tudna róla, és a kétlépcsős belépés sem menti meg tőle!


Kipróbáltam, működik, 10 perc kellett (és nem volt szükség jelszóra sem!)



Ha ezt jelzem a facebook felé, milliomos leszek?

Hát, készült róla videó, amit elküldtem a facebook-nak, ez volt 2018-ban.


Válasz nulla, majd 2020 áprilisban kíváncsiságból megismételtem a fiókszerzési módszert és még mindig működik!


Ennyit erről

2020. aug. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
62%

#8 - Valószínűleg közöd nem volt soha az informatikához.


Egyáltalán nem tartom valószínűnek, sőt kizártnak tartom, hogy 10 perc alatt bejutnál bárkinek nem csak a facebook hanem bármely egyéb más fiókjába.

Több ezren dolgoznak azért a facebooknak, hogy ne forduljon elő ilyesmi.

Ha volt is ilyen, már rég javították.


Elég rég óta tanulok programozást és elég rég óta vagyok programozó egy cégnél. Én egy kicsit jobban belelátok, és azt is látom hogy amit írtál, teljesen valótlan.


Kedves kérdező, hagyd figyelmen kívül a 8. Válaszolót.

2020. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez tényleg igaz én is wifit használtam a munka helyemen,és az egyik BÚnkóó kolégám nekem is fel nyomta a facem..

Na azóta nem használok wifit

A többit már előttem nagyon jol le írták

2020. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!