Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Néhány bank egy előírást...

Néhány bank egy előírást követve módosított az azonosítási rendszeren, szerintetek tényleg biztonságosabb lett így?

Figyelt kérdés

Leírom, mire gondolok. Korábban pl. az asztali gépen a netbank belépéshez kellett egy

- fix azonosító,

- "vegyes" karaktereket tartalmazó jelszó,

- és egy hardveres token generátor.


Most követtek egy előírást (aminek szerintem eddig is megfeleltek), és most kell egy:

- okosteló egy dedikált szoftverrel és netkapcsolattal,

- és egy csak számokat tartalmazó, fix hosszúságú PIN kód.

Ez így tényleg biztonságosabb?



2020. okt. 24. 10:37
 1/3 anonim válasza:
100%

Szerintem nem, de most legalább azok, akiknek nincs okostelója mentek a lecsóba...

Mellesleg az egyik bankom csak az internetes vásárláshoz variálta át így a rendszerét, ami szerintem egyáltalán nem jelent plusz biztonságot, a másik bankom simán csak küld egy kódot a telómra sms-ben, és ennyi.

Szerintem túl van pörgetve ez az egész, EU-s előírásra hivatkoznak, de akkor nem értem, hogy az egyiknél megy az sms, másiknál csak applikációval lehet.

2020. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmivel sem biztonsagosabb ! Az e.u.-s eloiras az nem torveny ! Magyarorszagon a Magyar allam torvenyei szerint kellene eljarni. A bank rendszer olyer mint a gyogyszergyartas, azt csinalnak es ugy ahogyan akarjak !!! Amikor a fidesz es Orban, elkezdte szigoritani a banki rablasok lehetoseget, a bankok osszefogtak es megnyomtak gyurcsanyt.
2020. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én egyetlen értelmét találtam, hogy most van indok, amiért pénzt lehet kérni a hard-token eszközért (akinek nincs okostelója), merthogy eddig az ingyenes volt. Amúgy teljesen értelmetlen. Lehetne persze értelme, csak így nincs.

2020. nov. 1. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!