Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Betörtek a gépembe, mit...

Betörtek a gépembe, mit tegyek? Sürgős

Figyelt kérdés

Tegnap este mindent bezártam a laptopomon és kb negyedórán keresztül nem voltam gép előtt, mikor visszaértem, láttam hogy meg van nyitva a sims indítópanel, meg daemon tools is (és talán a vírusirtót láttam a tálcán), kérdeztem öcsémet de nem ő nyitotta meg. Ekkor leültem és láttam hogy a kurzor magától mozog, épp a vlc-t nyitotta meg, ha irányítottam az egeret, éreztem hogy valaki más is irányítja, másik irányba ment, szóval teljesen biztos hogy valaki más bent volt a gépemben. Azonnal kikapcsoltam ahogy volt, mikor 2-3 óra múlva bekapcsoltam, láttam, hogy az asztalomról pár dolog hiányzik, illetve máshol vannak az ikonok. De fontos dolgok nem tűntek el. Daemon toolsba be van illesztve egy fájl ami nem tudom micsoda, nem is mertem megnyitni. Töröltem minden mentett jelszót minden oldalról és meg is változtattam őket, kiléptem mindenhonnan. Viszont félek hogy ez újra megtörténhet. Rengeteg személyes fénykép stb van rajta, illetve egyetemi vizsgaidőszak jön, szükségem van a gépemre..


Tudja esetleg valaki, hogyan juthattak be a gépembe, és mit tehetek, hogy ez ne történjen meg újra?

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni, eléggé kétségbe vagyok esve.



2020. nov. 16. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha a teamviewer fel van telepítve azt töröld le.
2020. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha van vnc szerver, azt is töröld, meg a távsegítséget, remote desktopra utaló dolgokat kapcs ki, meg úgy amblokk nézz tűzfalszabályokat, milyen alkalmazások, milyen porton vannak engedve. Ha van router, akkor pfwd nélkül valószínűtlen, hogy wlan/lan-on kívülről jött a vendéged, úgyhogy szerintem valaki a közelben szopat. Öcsi talán? :D
2020. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!