Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Betörtek a gmail fiókomba,...

Betörtek a gmail fiókomba, vajon miért és mit csináltak? További infó alább.

Figyelt kérdés

Meglepődtem, mert Vietnamból jelentkeztek be. Az az értesítő levél várt engem, mikor reggel felébredtem, hogy 3 órával korábban ismeretlen bejelentkezés történt erről az IP címről: 113.188.61.30

Nem tudom, hogy vajon ki, hogyan és miért szerezte meg az e-mailem és jelszavamat. Lehetséges, hogy csak valaki egy vietnami IP-cím mögé bújt el?

Ha egy ilyen levelet kapok, az azt jelenti, hogy valóban sikerült is a bejelentkezés, igaz?

A levélbeli instrukciók szerint megváltoztattam a jelszavamat, amiről visszaigazolást is kaptam, de szerencsére órákkal később visszamentem ellenőrizni és naná, hogy semmilyen jelszavam nem volt megváltoztatva. Most már megoldottam a kérdést...

Nincs sehová átirányítva az e-mail. Egyszerűen csak nem értem. Gyakori az ilyesmi?


2019. júl. 11. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet feltörtek olyan oldalt ahol ugyanaz volt a jelszavad és beléptek
2019. júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shaddark ***** válasza:

Vagy valahol máshol beírtad a jelszavad és ott megjegyezte.

Aztán onnan proxy használatával léptek be.

Esetleg van egy keyloggger a gépeden.


Ha az előző által írt igaz, itt van/lessz esélyed rá hogy megnézd mit törtek fel ahonnan be tudtak menni:

[link]

2019. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy ez történt. Én is kaptam ilyen értesítést, hogy ismeretlen helyről próbáltak meg bejelentkezni a fiókomba, megváltoztattam a jelszavam, egy óra múlva megint jött egy ugyanilyen üzenet, lehetetlen, hogy ennyi idő alatt bárki rájött volna az új jelszóra. Azóta is előfordul néha, de már nem foglalkozom vele, nekem egyébként sincs benne semmi, levelezőprogramot használok, amikor letölti a leveleket, a szerverről automatikusan törlődnek, úgyhogy senki nem férhet hozzá a leveleimhez.
2019. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy karakter híján volt ugyanaz a jelszó, máshol nem használtam pont ugyanezt. Köszönöm a tippeket
2019. júl. 11. 13:09
 5/6 Shaddark ***** válasza:

" hogy 3 órával korábban ismeretlen bejelentkezés történt erről az IP címről: 113.188.61.30"


Ha ezt a google küldte akkor tényleg feltörték.


Ha csak egy levelet kaptál (a saját email címedről) hogy "te fiók én törni fel, fizetelődsz meg 74555 bitcoin különben tenni fel netre te aljas mocskos perverz dolgaid" akkor nincs baj.

2019. júl. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:

"Én is kaptam ilyen értesítést, hogy ismeretlen helyről próbáltak meg bejelentkezni a fiókomba, megváltoztattam a jelszavam, egy óra múlva megint jött egy ugyanilyen üzenet, lehetetlen, hogy ennyi idő alatt bárki rájött volna az új jelszóra."


A "megpróbáltak" azt jelenti hogy nem sikerült, ezzel nincs gond szerintem. Próbálkozni lehet.


Ha azt írja hogy BELÉPTEK akkor viszont nagy a baj, ha megváltoztatod a jelszavad és megint be tudtak lépni akkor valami van valamelyik eszközödön ami elküldi az új jelszót is.


De ha jól olvastam előbbiről van szó és nincs baj :)

2019. júl. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!