Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen víruskeresőt ajánlotok...

Milyen víruskeresőt ajánlotok (windows-mac kis cég)?

Figyelt kérdés

Ami a célnak megfelelne:

- windows és max gépünk is van

- nincs telepített e-mail kliensünk (felhőben van minden)

- nem szeretnénk zsarolóvírusokat beszívni

- gátolja meg az esetlegesen felhős e-mail kliensbe érkező kártékony programok megnyitását

- kártékony weblapok kiszűrése


További infó:

- 2 windows, 2 mac, 3 android

- nem használunk vpn-t

- jelszókezelőt használunk, mindenhol más a jelszó

- dropbox a gépeken, bár ott "pótolhatatlan" adatok nincsenek

- a múlt héten merült fel, hogy jó lenne, ha android telefonokat is védené

- tűzfal nem érdekes, pontosabban jelenlegi ismereteim szerint nem érdekes, mindenki otthonról dolgozik (csak felhő, nincs vpn, távoli asztal)


Mindez egy csomagban, ne kelljen száz szoftvert telepíteni.


Esetleg ingyenes?



2021. ápr. 7. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
céges adatokat rábíznál ingyenes víruskeresőre?
2021. ápr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy "esetleg ingyenes ", nem vagyok tájékozott.
2021. ápr. 7. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:

"Esetleg ingyenes?"

ClamWin.

Üzleti felhasználásra nem fogsz más ingyenes megoldást találni.

Amúgy: Avast. Ha legálisan szeretnéd használni, akkor meg kell venned, az ingyenes verzió csak személyes használatra lehetséges olyan eszközön, amivel nem folytatsz bevételszerzést.

Aztán persze jó magyar szokás szerint csalhatsz és kalózkodhatsz, de ha netán mégis belebuksz, akkor ne csodálkozz. Ahol éves szinten nincs gépenként 10-15 ezer forint védelemre, ott illik elgondolkodni, hogy vajon ebben a formában működőképes-e a cég. (Mondjuk kicsit furcsa, hogy azért Apple gépekre volt pénz, de annak a töredéke védelmi szoftverre meg már sok? Mindegy, nem az én dolgom.)

Esetleg hagyatkozhatsz a Windows Defenderre, bár hadd ne ecseteljem, hogy eddigi tapasztalataim alapján az amit nem kellett volna, azt mindig nagyon szépen megfogta, csak épp akkor nem tudott mit kezdeni, amikor jött a zsarolóvírus. Akkor már inkább a ClamWin.


Azért ezen túl pár észrevétel és megjegyzés:

- Mindenképp szükséges gondoskodni a rendszeres biztonsági mentésről. Akkor is, ha van védelmi szoftveretek. Nem csak a zsarolóvírus okozhat kárt, hanem akár egy hardverhiba is.

- De, szükséges egy normális tűzfal. Nem az én dolgom, hogy ki milyet használ, de én személy szerint a Windows beépített tűzfalában nem bízok meg maradéktalanul.

- Nem kell száz szoftvert telepíteni. Kettőt kell: egy tűzfalat meg egy antivirust. (Már ha nem kombinált terméket használtok.) 7 gépre meg 2-2 szoftvert feltenni nem olyan nagy érvágás. (Esetleg hármat, ha külön szoftverrel oldjátok meg a rendszeres adatmentést.)

2021. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, hagyjuk ezt az ingyenes kategóriát, mert totál felrevisz. A kérdésem mi az a termék, ami a fentieknek megfelel, de nem tartalmaz számunkra felesleges dolgokat?
2021. ápr. 7. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"- gátolja meg az esetlegesen felhős e-mail kliensbe érkező kártékony programok megnyitását

- kártékony weblapok kiszűrése"

Megfelelő oktatás után nem fogják az alkalmazottak megnyitni a káros e-maileket és a benne található linkekre kattintani.

2021. ápr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös.. kivéve, ha mégis.. sajnos..

Szóval igenis a felhasználó fontos része a védelemnek.

pl: otthoni gépeikre mit dugdosnak rá, mit töltenek fel a felhőbe.. stb..

A védelem ugyanis csak attól tud védeni, amit ismer.

2021. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok, bocsánat #5-ös, lehet, hogy úgy jött le nem értek egyet, pedig de, csak ennek ellenére is vannak olyan felhasználók, akikre figyelni kell..
2021. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!