Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek, ha meghackeltek?

Mit tegyek, ha meghackeltek?

Figyelt kérdés
Meghackeltek egy bizonyos játékban. Egy pár percre kiléptetett, mire újra bejelentkeztem, a fiókhoz tartozó e-mail cím megváltozott, pedig ennek a cserélése csak úgy lehetséges, ha az előző e-mail címen megerősítem a választásomat. Kapcsolatba léptem a fejlesztőkkel, Ők csak annyit mondtak, hogy be kell mutatnom egy számlát arról, hogy előzőleg vettem-e valamit a játékon belül, és akkor Ők visszaváltoztatják. Csak annyi a probléma, hogy nem vettem semmit. Most jelenleg be sem enged a fiók, megváltozott a jelszó, de az e-mail címre tisztán emlékszem. Mit tegyek?

2021. máj. 1. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen játékról van szó?
2021. máj. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem hackelés.

- 1.: Ilyen esetekben nem téged támadnak, hanem a szolgáltatót

- 2.: Gondolkodj el azon, hogy mi azaz érték (más szóval a rossz akaró motivációja), ami miatt eltulajdonították a fiókod.

- 3.: Lehet, hogy valójában nincs is harmadik fél, és egyszerűen tiltották a fiókod valami cselekmény miatt?

- 4.: Lehet, hogy csak egy "elfelejtett jelszó"-ra van szükséged.

- 5.: Ha nem vásároltál rajta semmit azaz nincs költségben veszteség, akkor csak csinálj egy másik fiókot.

2021. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezekre most válaszolnék is.

2. Azon az oldalon eszetlen gyerekek és unatkozó felnőttek csinálják ezt heti gyakorisággal, van, mikor a teljes szervert lefagyasztják, vagy megváltoztatják az e-mail címét az áldozatnak, én már kétszer voltam ezenkívül támadva, akkor csak a jelszavamat tudták módosítani. Sajnos különösebb okuk nincs, nem lehet, alig vagyok már fönt.



3. Ha az emailes fiókomra gondolsz, nem hiszem, azt csak ahhoz a játékhoz készítettem, ha pedig a játékhoz tartozóról, sajnos az nem jöhet szóba, ugyanis beszéltem a fejlesztőkkel, azt mondták, ok nélkül nem zárolnak. Ha pedig mégis úgy cselekedtem volna, kaptam volna figyelmeztetést, már 5 éve játszom, és mindig kaptunk egy bevillanó üzenetet, ha a szabályokkal szembementünk.



4. Ezt próbáltam, automatikusan annak a személynek az e-mail címére ment az üzenet. Én nem kaptam semmilyen értesítést.



5. Majdnem 6 évnyi munkám veszett el, tudom, hogy csak egy játék, de egy időben egy jó nagy részét tette ki az életemnek, most szerettem volna egy barátomnak továbbadni, de sajnos ez úgy tűnik, lehetetlen.



Nagyon nagyrabecsülöm, hogy ilyen részletesen, pontokba szedve próbáltál segíteni, köszönöm szépen!

2021. máj. 5. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!