Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Meghackelték az email-emet,...

Nessy25 kérdése:

Meghackelték az email-emet, és a facebookomat, bajba kerülhetek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy régi facem amit nem szoktam használni,ez hozzá van kötve egy citromail-es emailhez.

Ezt nagyon régen csináltam, évek óta be sem léptem.

Az a helyzet, hogy egy francia hacker belépett valahogy a citromailembe, onnan a facembe, megváltoztatta a profilképem, és franciául írogatott franciáknak... Gondolom pénzt akar kicsalni belőlük. Nagy nehezen sikerült belépni a citromailembe, megváltoztattam a jelszavam, mert azt elfelejtette, onnan a facembe, amit szintén megváltoztattam. A probléma az volt, hogy az alterntív email címet nem tudtam megváltoztatni, illetve megerősíteni, ami helyére a saját email címét írta, így visszavette az irányítást ismét, de most már a citromailbe se, és a face-bookba sem tudok belépni... Annyira nem érdekel a facebook, arra lennék kíváncsi, hogy ezzel mi a célja? Banki adatokat is megtud-e szerezni,be tud-e lépni a gépembe, tegyek e feljelentést?

Plussz anno elküldtem a személyimről meg a lakcímkártyámról képet, az új facebookomról erre a régire, mert kellett valamihez, szóval lehet azt is látta már.



2019. dec. 26. 16:52
 1/3 anonim válasza:
Szerintem tegyél feljelentést a rendőrségen, mielőtt belekeverednél valamibe.
2019. dec. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"feljelentést a rendőrségen" És szerinted foglalkozni fognak vele? Facebook és az email cím nem személyazonosításra szolgáló adat, szóval... Bár jogos, hogy egyes szolgáltatók úgy veszik, hogy te vagy ha onnan jön a mail.


Csak, miért gyenge jelszót adtál meg? :D Vagy adtad ki?

2019. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem adtam ki. Fogalmam sincs, hogyan jutott hozzá.

Olvastam a neten, hogy nagyon sok felhasználóé nyilvánosságra került valahogy.. megpróbálom a rendőrséget, mindenesetre jelentettem a facebooknak. Legalább a facemet, töröljék, vagy az emailemet....

2019. dec. 27. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!