Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Pendrive: Ha használat után...

Pendrive: Ha használat után kikapcsolom a számítógépem és ilyenkor leválasztás nélkül húzom ki a pendrive-ot, akkor az biztonságos, nem lehet adatvesztés?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Lekapcsoláskor a rendszer lezár minden fájlrendszert, éppen úgy, mint amikor "biztonságosan" eltávolítod. Pontosan ezért létezik a leállítás funkció, szemben azzal, hogy 30+ éve még elég volt a gépet manuálisan, azonnal kikapcsolni.
2021. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Biztonságos, mivel a Win ilyenkor semmiféle process-t nem társít már a pendrivehoz.
2021. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, biztonságos.

Semmilyen adatvesztés nem fog bekövetkezni.

2021. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Ez engem is mindig érdekelt, de, bocs, ezt még nem tartom elég megnyugtató válasznak. Elvégre a mai gépeket nem egy húszcentis kétpólusú kapcsolóval kapcsolgatják, hanem a win-ből "kapcsoljuk ki", és egy alaplapra vezető nyomógombbal "kapcsoljuk be". Pendrájvnál konkrétan nem vettem még ezt észre, de külső HDD-ről már láttam hajnalban, hogy villog a led...
2021. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4 Bios-ból ki kell szedni a lehetőséget, hogy a gép kikapcsolt állapotban áram alatt tartsa az usb portokat és meg is van oldva. Egyébiránt, kikapcsolt gépnél az usb-s perifériákon (egér, bill.) kívül minden más usb-s cuccot (pendrive, külső vinyó) illő lehúzni.
2021. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, hogy áram alatt van-e, hanem hogy a fájlrendszerben a "dirty flag" be van-e jelölve, és minden cache tartalom ki van-e írva a lemezre. Meg tényleges forgó lemezes vinyónál az, hogy a fejek le vannak-e parkolva.
2021. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
#4 akkor így jártál.
2021. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem következik be pendrive esetén adatvesztés, ha nem másolás közben szakítod meg a folyamatot pl.


Off:

Régi story, de én bedugott pendrive miatt valahogy elrontottam a windows. A pendriven volt minden, játék, film, mobilapp, programk telepítők stb és arról akart bootolni, kiírt valamit, nyomtam egy entert else olvastam és közben megszakítottam, de már nem bootolt be a windows.. :D

2021. máj. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Win10 esetén a gyorsindítást ki kell kapcsolni mert egyébként a kernel csak hibernált állapotba kerül, a filerendszer nem záródik be, nyitott marad. Ezért ugyanolyan mintha menet közben kirántanád.

[link]

A hagyományos (xp-7) leállítás úgy is elérhető hogy nyomod a shiftet miközben a leállításra kattintasz. (de ezt biztos elfelejted megtenni előtte :)

2021. máj. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek: Akkor viszont nem értem mi lehet a pendrive adatvesztésem oka...

Napi szinten viszek-hozok adatot. És excelben nem tud betölteni egy-egy fájlt. Azt írja: xls file nem érhető el. Lehet hogy a file sérült írásvédett illetve elképzelhető, hogy nem működő kiszolgálón található. Újra / mégse gomb. Persze semmit nem csinál... és írhatom újra bele az adatokat. Két helyen dolgozok vele és felülírom mindig. Lehet ezt nem bírja? 2X - 3X volt az is, hogy másik excel tábla adatait mentette bele egy másik fájlba kompletten!

2021. máj. 7. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!