Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Facebook lenyomozás lehetséges e?

Facebook lenyomozás lehetséges e?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utolsó lehetőség vagytok Ti, hogy segítsetek nekem. A facebookon van egy (nem magánszemély hanem lájkolós) oldal amely valótlan, téves, személyiségi jogokat sértő posztokat és képeket tesz ki rólam és a környezetemben élőkről, illetve a munkásságomról (közalkalmazott). Minden bizonnyal nem gyermekről van szó mert a szövegkörnyezete tükrözi, hogy nem gyermek. Van sejtésünk, hogy ki állhat az oldal mögött viszont teljes mértékben tagadja. A rendőrséget már 3x felkerestem, 3 feljelentés lett téve, de mind hiába. Sajnos nem tudnak mit tenni a cyber bűnözés ellen. Esetleg valakinek valami ötlet, hogy hogyan tovább? Le lehet e valahogy nyomozni a lájkolós oldal magán profilját? Van erre valami megoldás?

2021. jún. 30. 07:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

"Annyit tudsz még tenni hogy a profilod teljesen privátra állítod, csak az lásson bármit belőle aki ismerősöd, ezzel is tudsz szűrni."


De akkor hogy menne a több száz lájk a pucsítós képekre? :D A mai nők nagy része már létezni se tudna anélkül. Kell az egójuknak...

2021. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
Úgy tudom hogy ip cím alapján, ha pl van annyira balf@sz az illető hogy otthon, wifin, mindennemű levédettség nélkül tolja ezt a neten akkor egy nagyjábóli címet, vagy települést meg lehet állapítani. Nem értek hozzá, ilyen szinten biztosan nem, de volt már hogy be akart lépni valaki más, vagy én máshol, más eszközön a fiókomba és kiírta még ez eszközt, időpontot, időpontokat és a helyet is a Google. Ezért gondolom amit írtam.
2021. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

..és ezzel mire megy majd a kérdező ha mondjuk az IP-ből kiszedi hogy az illető kiskunborzasztón lakik ahol lakik mondjuk 10-100ezer ember? Mellesleg a legtöbb szolgáltatónál már NAT-olt hálózat van, szóval még csak nem is a valós lokációját fogja mutatni az IP.


Engem is Budapestre lő be IP alapján. Csak 180 kilóméterre vagyok Budapesttől...

2021. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nem a napiszarról van szó és nincsen semmiféle pucsítós kép sem. Mint azt már említettem közalkalmazott vagyok, önkormányzati dolgozó. Javarészt a munkánkba és annak végzésébe lát olyan problémákat az illető és ennek ad hangot csak sajnos teljes hazugságban. Az ipcím alapján történő nyomozást már próbáltuk, de csak egy települést tudunk ami természetesen helyi. Se a házát sem az utcát de még a körzetet sem tudtuk megállapítani. Esetleg valaki nem ismer egy ilyen dolgokkal foglalkozó egyént? Teljesen névtelenül természetesen ha ezt szeretné. Persze akár áron felül is.
2021. jún. 30. 09:53
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ilyen egyének. Ez nem a tudásról szól, hanem a technológia nem teszi lehetővé. Amellett, hogy az IP cím egy eszközt azonosít (pl. egy router egy hálózati alközpontban), és nem személyt. Ha te ilyen vaktában találgatással bárkit meg akarsz gyanúsítani az elkövetéssel, minden jót és szerencsét kívánok az eljárásban, amit ezért kapnál.
2021. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Előző leírta a lényeget.

El mondom még egyszer NINCS RÁ LEHETŐSÉG hogy lenyomozd az illetőt.

2021. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. jún. 30. 10:08
 18/25 anonim ***** válasza:
68%

Ajjj gyerekek, azért írtam az ip címes mókolást, mert a kérdező sejti hogy ki az illető... De így hogy ezt is körbejártad nincs több ötletem.

Honnan szedi a képeket? Ez lehet az egyedüli kapaszkodó, ha nem tőled.

2021. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj hogy az ilyen "valahol hallottam" tanácsokkal hamis reményt ébresztesz az emberekben olyan dolgokkal amik egyszerűen nem működnek.
2021. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem “valahol hallottam” volt, max annyi a bűnöm hogy nem naprakész a tudásom ebből. Anno én meg tudtam nézni hogy hova lövi be az enyémet, igaz 7-8 éve de mindegy is. Szerintem írtam mást is ezen kívül.

Képet úgy készíteni másról hogy az nem egyezik bele egy dolog, ilyen van, de ha ezeket valaki közzéteszi a neten, és az nem egy esemény, buli, akármi ahol le van írva hogy ilyen történhet és a részvétellel beleegyezünk akkor az büntethető. Ez fontos. Netről lopott, főleg nyilvános profilból is bajos, de azzal nem csinál a rendőrség semmit.

2021. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!