Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Facebook lenyomozás lehetséges e?

Facebook lenyomozás lehetséges e?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utolsó lehetőség vagytok Ti, hogy segítsetek nekem. A facebookon van egy (nem magánszemély hanem lájkolós) oldal amely valótlan, téves, személyiségi jogokat sértő posztokat és képeket tesz ki rólam és a környezetemben élőkről, illetve a munkásságomról (közalkalmazott). Minden bizonnyal nem gyermekről van szó mert a szövegkörnyezete tükrözi, hogy nem gyermek. Van sejtésünk, hogy ki állhat az oldal mögött viszont teljes mértékben tagadja. A rendőrséget már 3x felkerestem, 3 feljelentés lett téve, de mind hiába. Sajnos nem tudnak mit tenni a cyber bűnözés ellen. Esetleg valakinek valami ötlet, hogy hogyan tovább? Le lehet e valahogy nyomozni a lájkolós oldal magán profilját? Van erre valami megoldás?

2021. jún. 30. 07:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most bemásolom még egyszer amit már leírtam.


"..és ezzel mire megy majd a kérdező ha mondjuk az IP-ből kiszedi hogy az illető kiskunborzasztón lakik ahol lakik mondjuk 10-100ezer ember?"

2021. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%
De azt ugye tudod kérdező, hogy ezzel bűncselekményre buzdítasz embereket? Más után kutakodni, az nem éppen legális megoldás. Bízd a hatóságra, ha ők nem tudnak mit tenni törvényes keretek között, akkor inkább hagyd rá a témát, mert abból neked lehet bajod, ha valakit esetleg hamisan vádolsz meg. Hamis vád esetén ugyanis akár 5 évre börtönbe is kerülhetsz.
2021. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"valótlan, téves, személyiségi jogokat sértő posztokat és képeket tesz ki rólam és a környezetemben élőkről, illetve a munkásságomról" - már többen kérdezték, honnan szerzi az információkat és képeket? Kolléga, ismerős, család?


Ezen gondolom már túl vagy: [link]


- Az adott személy vagy az általa közzétett kifogásolható tartalom jelentése. [link]

- Ne válaszolj. A megfélemlítők gyakran csak reakciót szeretnének kiváltani, úgyhogy ne add ezt meg nekik.

- Ne tartsd titokban a dolgot. Vedd fel valakivel a kapcsolatot, akiben megbízol, például egy közeli ismerőssel, családtaggal, tanácsadóval vagy tanárral, aki biztosítani tudja számodra a szükséges segítséget és támogatást.

- Dokumentáld és mentsd a tartalmat. Ha valaki olyan tartalmat tett közzé, ami nem tetszik neked, kinyomtathatod, vagy készíthetsz róla egy képernyőfelvételt, ha később esetleg meg kell osztanod valakivel, akiben megbízol.


További tájékoztatásért, eszközökért és anyagokért keresd fel a Facebookon a megfélemlítéssel szembeni védekezés központi oldalát. [link]



Internetes zaklatás - Kék Vonal [link]

"Van segítség!


Ha már megtörtént a visszaélés, azt mindenképpen jelenteni kell – az adott platformon (pl. közösségi média oldalon), az NMHH oldalán ( [link] ), vagy akár az iskolában és a rendőrségen is.


Minden esetben megfontolandó szakértő segítségét is kérni az eset feldolgozásához, kezeléséhez. A Kék Vonal 116 111-es számán bárki ingyenesen és anonim módon kaphat segítséget – 24 év alatti fiatalok, és aggódó szülők és felnőttek is. Várjuk hívásotokat!"



Zaklatás | Jogi kisokos és konkrét jogi segítség. [link]



Kihez forduljunk internetes zaklatás esetén? [link]

"Amennyiben a környezetünkben cyberbullyingot érzékelünk, akkor az alábbi szervezetekhez fordulhatunk segítségért:


1. UNICEF HelpAPP

Web: [link]


2. Kék-Vonal Gyermekkrízis Alapítvány – lelkisegély-vonal

Web: [link]

Tel: 116 111


3. Biztonságosinternet Hotline – bejelentés

Web: [link]


4. NMHH Internet Hotline – bejelentés

Web: [link]


5. Rendőrség – segélyhívás

Web: [link]

Tel: 107 vagy 112


6. Telefontanú

Web: [link]

Tel: +36 80 555 111


+1 Digitális Immunerősítő Csomag

Web: [link]

2021. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
68%
21#. Már egyszer leírtam, de akkor megpróbálom máshogy. Ha én sejtem hogy engem pistike zaklat így, de nem tudom biztosan, megnézem nagyjából hol van az ip /bocs de ezt most egyszerűsítem, szerintem így is érthető/, látom hogy nem az ország másik felében lakik, hanem ott ahol én tudom hogy ez a pistike van, akkor ebből ugyan nem lehetek biztos benne hogy valóban ő e az, de azt tudom hogy nem kell kizárnom. Csak ennyire gondoltam ezzel.
2021. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Van "bejelentés" opció a Facebookon, nem?

Ha többen bejelentenek egy oldalt, azt nem szokták figyelmen kívül hagyni.

Ha egy ilyen üggyel nem foglalkozik a rendőrség, akkor menj el egy újságíróhoz.

2021. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!