Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Etikus magatartas ez a volt...

Etikus magatartas ez a volt kollegaim reszerol?

Figyelt kérdés
A volt munkahelyemen maradt az okostelefon. A munkahelyi okostelora raraktam a facebookot, meg a messengert. Es nem jelenkeztem ki, amikor felmondtam. Azt hittem, hogy ha megvaltoztatom a jelszavam, akkor mar senki nem lat semmit. Tevedtem. A maganbeszelgeteseim figyelesebol a volt kolleganom rajott, hogy belezugtam. Es valojaban tobben is olvassak az uzeneteimet a messengeren.

2021. júl. 11. 03:43
 1/5 anonim válasza:
56%
Nem. Én feljelentést tennék a helyedben.
2021. júl. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem, de ezt te is tudod. De azt nem értem hogy hogy jönnek ide a magánbeszélgetéseid.
2021. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem etikus, sőt, bűncselekmény is. De azért neked is lehetett volna több eszed.
2021. júl. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem csak etikátlan, de a Btk. szerint büntetendő is, amit tettek. Méghozzá két paragrafus ellen is vétettek:

Egyrészt: Btk. 224. (1.)/b.: Levéltitok megsértése.

Aki elektronikus hírközlő hálózat - ideértve az információs rendszert is - útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.

Továbbá: Btk. 423. (1.): Információs rendszer vagy adat megsértése

Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Attól, mert nem volt lejelszavazva, attól még a "belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad" fennáll, és mivel vagylagos kapcsolat van a két feltétel között, ezért önmagában ez is kimeríti ezen vétség fogalmát.


Innentől kezdve a te döntésed, hogy teszel-e jogi lépéseket ellenük.

2021. júl. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy lehetsz olyan balga, hogy céges telefonra loginoltál saját Face userrel és nem resetelted a telót, mielőtt leadtad?

Én a céges laptopról még magát a Chrome profilt is töröltem Kijelentkezés és cache törlés után.

2021. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!