Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a véleményetek a Mac...

Mi a véleményetek a Mac os-ról mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Mennyire biztonságos a használata, jobb mint a microsoft??? Érdemes ilyet venni,vagy maradjak a windows nál? Értelmes válaszokat kérnék, köszönöm!

2021. aug. 8. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Erre a kérdésre nem nagyon fogsz hasznos válaszokat kapni, mert aki azt használja, azt fogja mondani, hogy a Mac isten. Aki meg nem, azok szerint fölösleges annyi pénzt kiadni, mert ugyanazt megkapod egy jó, de nem Apple géppel olcsóbban Windows-al vagy Linux-al.
2021. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Mire akarod hasznalni a gepet?
2021. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Biztonság szempontjából világ első a mac. :) Az részlet kérdés, hogy átlag user számára felesleges ezen aggódni.
2021. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Én nem használtam még Apple szgépet, de többen a környezetemben ilyeneken dolgoznak. Tőlük tudom hogy hiába istenítik az egekbe ezeket, ugyan úgy megvannak a gyerekbetegségeik ezeknek is. De nyilván aki egy vagyont ki ad ilyen gépekre, az minden áron önmegerősítést akar hogy jó vételt csinált, és minden tökéletes nála.
2021. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

"Biztonság szempontjából világ első a mac. :) Az részlet kérdés, hogy átlag user számára felesleges ezen aggódni."


Nem tudom hallottál-e róla hogy arra készül az Apple, hogy a felhasználók adataik világítgassa át hogy "ha esetleg pedofil tartalmakat tárolnak", ami talán elsőre magasztos küldetésnek tűnik, de ezen kívül szerintem nagyon durva adatbiztonsági aggályoakt vet fel...

2021. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én mindhárom operációs rendszert használom : Windows, OSX, különböző linux disztribúciók. A legkevésbé biztonságos a Windows.
2021. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm válaszotokat! Linux biztonsági szempontból jó???
2021. aug. 8. 11:24
 8/16 anonim ***** válasza:
Mit jelent számodra egyébként egészen pontosan a biztonsági szempont?
2021. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát programozásilag melyik a jobb?? Mac windows, linux??? Biztonsági szempontból melyiket lehet jobban feltörni?
2021. aug. 8. 11:36
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

"Hát programozásilag melyik a jobb??"


Ezt a kérdést nem tudom értelmezni, de ha abból indulsz ki hogy az Apple gépek OS-ei a hardverekre vannak optimalizálva, a Windows meg a Linux pedig egy teljesen univerzális használatra, akkor itt nyilván az Apple nyer. Hogy mezei egyszerű felhasználóként te ebből észre vennél-e valamit? nagy esélyel semmit.


"Biztonsági szempontból melyiket lehet jobban feltörni?"


Az Apple "hülyebiztosabb" mivel egy zárt rendszer és csak az általuk kibocsátott szoftvereket tudod használni.


De aki normálisan tud használni egy Windows rendszert, nem tölt le mindenféle összewarezolt megbízhatatlan forrásból származó szarságokat, annak a Windows alatt sem lesz ilyen gondja.


Nekem sima Windows alapú pc-m van, ezt használom már 7 éve lassan, de nem érzem, hogy micsoda rohadt nagy fenyegetettségbe lennék biztonsági szempontból.

2021. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!