Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Parancssoros parancs, ami a...

Parancssoros parancs, ami a fájl átnevezésekor, megtartja a régi nevet, leírja egy másik fájlba, és ugyanúgy a parancs futtatásakor azt használja, ami a fájl neve volt?

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogyan lehet a törlés elől védeni fájlokat, ez minden ellen működik, bármilyen külső program ellen, Iobit unlocker, és a többi, de sok idő, mire 1 fájl-t ilyenné teszek, vagyis nem sok, pár perc, de arra gondoltam, hogy a jobb klikkes menübe beépíteném, és levédhetném vele a fájlokat.
2021. szept. 21. 04:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Véletlenül se akarnám elvenni a kedvedet, de:

Szerintem nem tudod levédeni a fájlokat ilyen módon, legalábbis nem úgy, ahogy gondolod. Mondjuk van egy könyvtárfa, sok ezer vagy tízezer .jpg fájllal.

Ha elindul valami kártékony program, az nekiáll végigmenni az egész könyvtárstruktúrán és mindent amit talál, titkosít.

Víruskeresők próbálkoznak anti-ransom védelmekkel.

2021. szept. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát, viszont ezzel a módszerrel, mégis sikerült, egy CLSID kell hozzá, és, hogy a mappa neve AUX legyen. Így rekurzívan is tudja védeni a fájlokat.
2021. szept. 21. 04:31
 3/12 A kérdező kommentje:
Viszont, a CLSID-et emellé, át kell írni a regedit-be, hogy a SAM kulcsra mutasson a permission értéke, így az átnevezési.
2021. szept. 21. 04:33
 4/12 A kérdező kommentje:
Az átnevezése se lehetséges, normális módon.
2021. szept. 21. 04:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a védelmet akkor tudod meg hogy működik -e, ha olyan programot is tudsz keresni, amely könyvtárfában rekurzívan keres és kiírja a fájlok méreteit, neveit pl.

Hozz létre egy példa-könyvtárat, kreálj három fájlt, védd a módszereddel és nézd meg utána: mit mutat pl. a Total Commander.

2021. szept. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, megcsinálom. Küldöm az eredmény-t amint kész.
2021. szept. 21. 04:39
 7/12 A kérdező kommentje:

Ami történt:

Se adminnal, se anélkül, nem lehet megnyitni a fájl-t, system jogosultsággal se, átnevezni se engedi, a chml.exe se működik rajta, a totalcommander-be csináltam az előző lépéseket. Amikor megpróbáltam törölni:


Admin nélkül: [link]


Adminnal: [link]


Amikor pedig, hosszan tartva jobb klikkelek, és a "Find"-re nyomok, semmi nem történik.

2021. szept. 21. 05:01
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval, már csak annyi a dolgom, hogy CLSID-ekbe, felfelé növekő számokkal, létrehozok, nagyjából, pár 20 ezret, és %Random%-os átnevezéssel ezzel a módszerrel levédem a fájlokat. Akkor biztos benne lesz a felfele növekvő értékek Aux.{23423} is
2021. szept. 21. 05:03
 9/12 A kérdező kommentje:
Bár túlzok kicsit, mert a Pchunter64 még mindig kitudja törölni, de az azért, mert kernel-es driver-t tölt be, viszont, az ilyesmi betöltése, pedig jog nélkül nem működik, group policy átállítása szerint. Szóval, aki leakarja törölni a cuccaimat, ezután sokat kell dolgoznia vele.
2021. szept. 21. 05:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha több tízezer fájlt szeretnél így védeni az kicsit nem terheli be a rendszert? (kulcsok kellenek mindegyikhez).

Az lenne jó ha - amennyiben ez tényleg működik ransom ellen is - egy mozdulattal ki-be kapcsolgatni a védelmet.

Egyébként azt lenne még érdemes megnézni hogy program tud -e változtatni a tartalmukon, felülírni, módosítani fájlok tartalmát stb.

2021. szept. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!