Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vettem egy Qnap TS-412 otthoni...

Vettem egy Qnap TS-412 otthoni felhőt valaki megtudná mondani mennyire lehet maximum kibővíteni?

Figyelt kérdés

Hosszú utána olvasás után találtam meg, hogy 16TB a maximum, de voltak olyanok is akik ennél is tovább tudták bővíteni.


Mi történne, ha tovább próbálnám bővíteni és 4x8TB merevlemezt helyezték be?


Valamint lehet tudatlan vagyok, de még csak most csöppentem bele ebbe a világba és olyan kérdésem is volna hogy mi az a Raid 5 amit mindig emlegetnek a bővítés során? Esetleg a biztonsági mentés?



2021. dec. 2. 22:14
 1/1 anonim ***** válasza:

"mi az a Raid 5 amit mindig emlegetnek a bővítés során? Esetleg a biztonsági mentés?"

Nem, a RAID nem biztonsági mentésként szolgál, csak a NS-on belül egy meghajtó meghibásodása esetén egy másik meghajtó folyamatában át tudja venni a meghibásodott társa szerepét. Tehát a meghajtó folyamatos működőképességét hivatott biztosítani, nem a rajta levő adatok mentését.


Ennek vannak különböző szintjei:

[link]


"Mi történne, ha tovább próbálnám bővíteni és 4x8TB merevlemezt helyezték be?"

Tehetsz bele 4*18 TB-ot:

[link]

is.

2021. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!