Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki elmagyarázza, miért...

Valaki elmagyarázza, miért létezik IPv4 és IPv6 azion kívül, hogy a hatos jóval nagyobb kapacitású? MI AZ IP-je valakinek manapság? IPv4, vagy IPv6?

Figyelt kérdés

Néztem néhány tutorialt, rengeteg részletet elmagyaráznak szakik, többmindent értek is, csak az egyszerű alapot nem magyarázzák el, ahogy a wikipedia cikkben sem... Nevezetesen, hogy amikor arról van szó, hogy valakinek mi az ip cmíe, akkor az az IPv4, vagy pedig az IPv6 -e, és hogy bevezették-e már a hatost, vagy csak tervezik, vagy van szolgáltató, ahol a hatos verzót alkalmazzák-e már az ip cím gyanánt, máshol meg még mindig a négyes verzió van alkalmazásban?

Vagy hogyan kell ezt érteni?


Ha még sehol sincs hatos verzió, mikor kerül bevezetésre, és egyszerre le fogják váltani a négyes verziót?


Azt se értem, miért mutatnak a gépek, netre csatlakozáskor, egyszerre négyes ip verziójú számot is, meg hatos verziójút is? Nem arról van szó, hogy egyelőre még négyest használnak, hatost meg majd csak ha ki lett osztva minden IPv4 cím?? Mert akkor minek kap mindenki IPv6 címet IS? Nem értem.


Valaki homályosítson fel, légyszi.



2022. márc. 10. 21:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki válaszát, a tizes válasz még, ami számomra áttektinthető. Aki hosszan írt, köszi a fáradtságodat, élményszerű volt, ami oké volna, csakhogy sajnos el lehet veszni a sztoridban, tehát nem átlátható számomra mint kezdő számára. (Azt nem értem egyébként, hogy vajon a fizikai látásod sérült-e, ez esetben jobbulást kívánok neked őszintén! Bocsi, ha esetleg félreértettelek, kedves márc. 11. 07:20 !)


A tizesnél olvasható válaszolónak külön köszi, érthető, átlátható, ahogy írt, egyébként csak azt nem tudom egyelőre, mi a NAT ebben a kontextusban. (Az én szakmámban kicsit mást jelent :P)

2022. márc. 16. 16:36
 12/14 anonim ***** válasza:

A NAT az a Network Address Translation rövidítése. Röviden annyit jelent, hogy a router átfordítja a címet, tehát van egy publikus IP cím, ami az Internet felől látszik és van a belső hálózat IP címe, ami csak otthon érvényes. A kettő közötti kommunikációt valósítja meg a NAT. A belső IP-ről a gépet eléri a netet, de a netről a te gépedet nem lehet közvetlen elérni.


Van a szolgáltatói NAT, amikor az internetszolgáltató eleve belső IP-t ad, nem publikusat. Ezzel a legtöbb szolgáltatás működik, de pl. torrent vagy szerver futtatás nem.


Valós IPv6 esetén viszont nincs szükség NAT-ra, mert minden gép elérhető közvetlen a netről.

2022. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

10 : elmagyarázod, mi az az IPV6 tunnel ?


Az ilyen szolgáltatóknak, mint vipmail, citromail, freemail , IPV4-e van ?


És ez azt jelenti, hogy ha nekem van is esetleg ipv6-os cimem is, akkor is csak az ipv4-es cimemet látja ?

2022. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha a gépemen csak az iPV4 cimemet látom és "kapcsolatszintű ipv6"-ot, az azt jelenti, hogy én 100%-ban ipv4-en vagyok ? Mi az, hogy kapcsolatszintű ipv6 ?
2022. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!