Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit javasoltok a hackerek...

Mit javasoltok a hackerek ellen különleges esetben?

Figyelt kérdés

Jon hozzám egy családtag azzal , hogy mindig bejutnak hozzá a hackerek. Ráraktam a telójára 1 vírusirtót

tűzfalat , amin alapból blokkol mindent. Kivétellistán csak a vírusirtó, és a nagyon alap szoftverek vannak átengedve.

Ráraktam 1 progit ami képernyőfigyelést blokkol (Anti Spy) legtöbbször, ezt láttam a teamwieveren is .

Reseteltük a telót.



2022. máj. 19. 19:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nyomogombos telefon ?
2022. máj. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%
#11 van másmilyen is?
2022. máj. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"de ő mindig jön azzal , hogy már megint bejön a hackere"

Hát... két dolgot tudnék javasolni.

1. Egy teljesen kezdő szintű informatikai tanfolyam elvégzése.

2. Xanax, meg Ketilept a paranoia ellen.

Észt sajnos nem lehet még agyba ültetni.


Miből gondolja egyáltalán, hogy "hackere" van? Van valami konkrét jelenség, amiből erre következtet?


A szomorú tény az, hogy nem minden eszköz való mindenkinek. Egy tech-kütyü az nem olyan, mint a '60-as években egy tévé, hogy egyetlen gomb volt rajta, amit ha benyomtál, volt adás (kivéve hétfőn), ha kikapcsoltad, akkor meg nem. Felhasználóbarát cuccokat gyártanak ma már szinte mindenütt, de egy nagyon alap tudás mindenképp kell a használatukhoz. Tudom, ez főleg idősebbeknek nagy problémát tud okozni, elvégre 50-en túl már jóval nehezebben tanul az ember, de azért ahhoz, hogy "nem, nem nyomunk rá a telepítés gombra", nem kell túl nagy technikai tudás.

Ha meg valaki ennyit sem képes megérteni, akkor ez van, rá kell hagyni. Ha nem családtag lenne, még azt is javasolnám, hogy akkor alkalmanként gombolj le egy Deák-bankót, általában ha anyagilag valami fáj, akkor az ember óvatosabb szokott lenni. ;-) Csak ugye ez jelen esetben nem járható út.

Normális körülmények között azt mondanám, hogy meg kellene az illetővel értetni egyrészt a számítógépek és okostelefonok működését felhasználói szinten. Különös tekintettel a rendszerbiztonságra. Hogy miért jó a Google Play, hogy azt rendszeresen ellenőrzik, és kvázi lehetetlen oda "hacker-programot" becsempészni. Illetve azt is meg kéne értetni, hogy egy hacker nem fogja az idejét pazarolni arra, hogy egy random akárki gépére behatoljon. Mert egyszerűen: nem éri meg neki.

De itt tényleg komoly pszichés elváltozást sejtek.

2022. máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
28%
Mar erinto képernyős is létezik
2022. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
#14 És azt hogy lehet bekapcsolni?
2022. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Hintalow ***** válasza:

Valszeg idősebb, ès nem èrt hozzá. Ehhez mèg hozzájön az, hogy látnak/ hallanak bármilyen hatásvadász szart a tèvèben/neten, ami azt harsogja, hogy a hekkerek már mindenütt ott vannak, ès teljesen ráparázik ("uristen, azt ìrta a blikk, hogy ugy feltörik a telefont, hogy mèg a kőbányait is el tudják vinni a spájzból")

Innentől meg barmit csinál az eszköz amiről nem tudja, hogy mi az (ès szinte semmiről nem tudja) akkor már az van, hogy neki èppen törik fel a telefonját. Nekem is van ilyen a családban, sok mindent nem lehet csinálni vele, kerülni kell 😅

2022. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Nem paranoid picit ? Miért érdekelne hogy hogy a kedvenc színe a zöld és nem nagyon jön ki az anyósával plusz majdnem megcsalta a feleségét anno és nem elégedett a fizetésével plusz amit egy otp ba...

Viccet félre téve egy egyszerű mezei embernek nem okoznak olyan hatalmas kárt . Max ha DDos -hez használják a készüléket de azt észre sem veszi sokszor .

2022. máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Thunderfairy ***** válasza:
Mindenféle védelem nélkűl van a telefonom. Google play-t használok, telefonálok ritkán face-zek vele. Nem érzem veszélyben a készülékem 1 másodpercre sem.
2022. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Én sem. Amúgy az illető középkorú.
2022. máj. 21. 19:36
 20/24 anonim ***** válasza:

Manapság a vírusok, vagy a hackerek leginkább az emberi hiszékenységet, hozzánemértést használják ki, mert a rendszeren már csak nagyon ritkán van olyan hiba amin keresztül be tudnának jutni.

A Google Play áruházból szinte teljesen biztos vagyok, hogy nem fog kártékony alkalmazást letölteni.

Mondd meg neki, hogy csak onnan töltsön le dolgokat, sehonnan másról.

Azt is jó lenne tudni, hogy miben nyilvánul meg az, hogy "bejut" hozzá a hacker.

2022. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!