Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen különleges tortát...

Milyen különleges tortát javasoltok?

Figyelt kérdés
Anyukámat szeretném meglepni az 50. születésnapján, tehát valami nagyon különlegeset szeretnék neki csinálni. Úgy gondolom, hogy elég tapasztalt vagyok, mert nagyon sokat sütök :) Tehát valami nagyon különlegeset szeretnék, de nem gondoltam formatortára, vagy valami marcipánnal "agyondíszítettre". Ha a receptjét is be tudnátok illeszteni, azt nagyon megköszönném :)

2013. jan. 1. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szia M&M es? csokis érdekel?
2013. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Raffaello torta? :)

Azt kértem szülinapomra, még sosem ettem előtte, de isteni szerintem! :)

Recept: [link]

2013. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mojito torta



Vigyázat! Csak felnőtteknek! Hozzávalók:

5 tojás

15 dkg barnacukor

15 dkg liszt

5 dkg keményítő

1 teáskanál sütőpor

A krémhez:

7 dl tejszín

25 dkg mascarpone

25 dkg barnacukor

2 csokor menta

8 lime

1,5 dl rum

1 csomag habfixáló

8 db zselatinlap


Elkészítés: A tojásokat 15 dkg barnacukorral 7-8 perc alatt keményre verjük. A keményítővel és a sütőporral elkevert lisztet beleforgatjuk, majd sütőpapírral bélelt sütőformába öntjük, és 180 fokon 25-30 percig sütjük.


5 dl tejszínt felverünk, majd a mascarponéval óvatosan összekeverjük. 8 lap zselatint vízbe áztatunk.


3 lime héját lereszeljük, a belsejét kifilézzük. A menták leveleit lecsipegetjük, a bóbitákat félretesszük dekorációnak. A többi levelet apróra vágjuk. A 25 dkg barnacukrot 5 lime levével összekeverjük, felmelegítjük, hogy felolvadjon a cukor. Levesszük a tűzről, és a kinyomkodott zselatinlapokat felolvasztjuk benne. Amikor kihűlt, hozzáadjuk az apróra vágott mentát és a lime reszelt héját, majd az egészet a mascarponés tejszínbe forgatjuk.


Fél órát dermedni hagyjuk. Addig 3 lapba vágjuk a kihűlt piskótát, a rummal meglocsoljuk, és ezt is pihentetjük fél órát.


A krémmel betöltjük a lapokat, a tetejét és az oldalát is bevonjuk, majd a mentabóbitákkal és a filézett lime gerezdekkel díszítjük. Még 1 órát pihentjük, majd tálaljuk.

2013. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!