Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Virtualbox használatával,...

Virtualbox használatával, hogyan tesztelhetem, a Windows rendszerem sebezhetőségét?

Figyelt kérdés

Valami olyasmire volna szükségem, mint a Kali Linux, vagy éppen az, vagy bármi, amivel hozzá férhetek. Viszont, a lényeg, hogy átvegyem az irányítást a számítógépem felett a virtuális gépről.


Lehet kicsit rosszul fogalmaztam meg, elnézést, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy valóban hatásos e az, amit készítettem.



2022. jún. 4. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
:D Hát, ez így natúran nem fog menni. Esetek 70-80%-ban a felhasználó rákattint valamire, ami csinál valamit. Pl. letölt valamit valahonnan, amit futtat lokálisan a te felhasználóddal. Tehát elérhet bármit, amit te is elérsz, így csinálhat bármit amit te is.
2022. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ejh :D Azért köszönöm a választ, ment a zöld :) Vagyis, az én esetemben, mivel ha rá is kattintok valamire, nem indul el, így nagyjából védett vagyok :D Amúgy ez egész jól hangzik.
2022. jún. 4. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:

"így nagyjából védett vagyok"

Ezt nem így mérjük. Akkor vagy védett, vagyis fenyegetettséged alacsony, ha rá is kattintasz, képtelen a malware kihívni a netre, hogy letöltsön vagy feltöltsön bármit is.


- jelszavas HTTP Proxy

- DNS Blaklist ismert kártékony kódok által hivatkozott domainekre

2022. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-mas, így van ebben igazad van, úgy viszont, megmutatom mire gondolok, mert ez alapján lehetséges eldönteni a dolgokat:


[link]


Ez minden objektumra vonatkozik, bár egy másik kérdésembe már leírtam, nemtudom, hogy probléma lesz e belőle, ha ide linkelem, de meglátjuk.


DNS blacklist, nos hát, nemtudom, hogy annak lehet e nevezni, a hosts fájlban, az interneten talált listákból, összeállítottam egy 1,9 Megabájt nagyságú hosts fájlt, másrészt, az adblockerem is blokkolja ezeket a böngészőn belül.


Proxy viszont nincsen.


Nos hát, így nagyjából, védett vagyok? :D

2022. jún. 4. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem? :)


Naponta foglalnak le új domaineket és új IP címek kerülnek használatba támadások kivitelezésére. Ezt maximum követni lehet. Az ADBocker-t felesd el, mint védelmi vonal, mert amit nem detektál hirdetésnek, az átenged, de csak is böngészőben.


Ha pl. egy DOC-ban egy macro lefut, ami kihív netre, azt életben nem fogja meg semmilyen ADBlocker. Ofc, engedélyezni kell a macro-t, de az is megoldható, hogy lefusson. És, ha le is tölti, akkor kompromittálva is lettél.


Ez egy a több millióból.


De ez is azzal kezdődik, hogy kaptál egy nagyon hasonló levelet, amit vártál vagy főnöködhöz hasonlító email címről jött egy doc, amit megnyitsz, mert mondjuk azt kéri, hogy nézd meg, mert fontos.

2022. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igaz, egyet értek. Úgy viszont, ment a zöld, és köszönöm a segítséget :)
2022. jún. 4. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!